۱۴۰۳ دوم ارديبهشت - 11:42 ب.ظ

گزارش مفصل «نوای فارس» از کنسرت «رضا صادقی» در شیرازبه احترام نام خدا بایستید

به احترام نام خدا بایستید

نوای فارس- علیرضا شریفی نیا: رضا صادقی و گروه مشکی پوشان در تاریخ های ٢6-٢٥-٢4 شهريور ماه و در ۴ سانس، در شیراز بر روی صحنه رفتند.

مرتضی کریمی، فاضل پیش، عمید بنکدار، امير شهابی، سعید صارمی، بهزاد اشعاری به رهبری پویا نیک پور، اعضاي اركستر رضا صادقي در اين اجرا بودند.

به علت عدم حضور آرش پژندمقدم، نوازده توانمند درامز در اين اجرا، رضا صادقي از حضار درخواست كرد که آرش مقدم را تشویق کنند، چون دل آرش در اجرا ست.

«کلافه»، «حیف»، «خبرداری»، «بخند»، «میخوامت»، «عاشقتم»، «یادگاری»، «وایسا دنیا»، «کفش آهنی»، «امره»، «فال»، «یه نفر»، «احساس رویایی»، «حواسم بهت بود»، «ادعا» و «من چقدر دوست دارم خدا»، قطعات اجرا شده در اين كنسرت بودند. قطعه مشکی «رنگ عشقه» نيز در هر دو شب اجرا شد.

رضا صادقی در مورد شیراز اینگونه گفت: وقتی که اسم شیراز می آيد، آدم یاد شعر و اتفاقات خوب طبیعت می افتد و از حاضرین خواست که تمام هنرمندان شیراز که البته تعدادشان کم نیست، را تشویق کنند.

رضا صادقی در ادامه حرف هاي خود گفت: دوست دارم برای یک سال هم که شده در شیراز زندگی کنم.

رضا صادقی قبل از اجرای قطعه «امرم» یک بار دیگر از طرف خودش و گروه مشکی پوشان به مرتضی کریمی به دلیل فوت پدر بزرگوارش تسليت گفت و برای وی آرزوی صبر و آرامش کرد‌.

رضا صادقی گفت : اتفاقی افتاد که خیلی برای من با ارزش بود. وقتی مرتضی را دیدم تعجب کردم و گفتم که اینجا چرا هستی و مرتضی عزیز در جواب گفت نمی دونم اما احساس کردم اگر با حضور همراه با سازم باعث شوم مردم لذت ببرند، آرامش را به روح پدرم هدیه کردم. و از حاضران خواست تا وی را مورد تشویق قرار دهند.

همچنین رضا صادقی قبل از اجرای قطعه «یه نفر» گفت: یک سری از اشخاص در بخش عاطفی زندگی آدم ها می آیند و بی تفاوت می روند. و بعد از مدت ها برمی گردند. ضمن اینکه توقع دارند جایگاه شان مثل روز اول باشد. این آهنگ را تقدیم می کنم به همه آن هایی که وقتی کسی به سمت شان برگشت، خودشان بودند نه آن شخص اولیه.

رضا صادقی گفت: یه سری عادت ها در فرهنگ ما ایرانی ها هست که خیلی خنده دارد، دیگر مثل قبل با هم نیستیم. کنار هم هستیم و حواس مان به یکدیگر نیست «اينستاگرام» و «اپلکیشن های» ديگر، باعث شدند تا از یکدیگر خبر نداشته باشیم. یکی از دوستان به مطلبی اشاره می کرد که البته فکر کنم جک بود. می گفت چند وقت پیش اینترنت خانه مان قطع شد و رفتم کنار خانواده نشستم، دیدم خانواده ام آدم های بدی نیستند. اما خوب است یک سری عادت ها و سنت های قشنگ را به زندگی مان برگردانیم. این با هم بودن، حتا در ماه یک بار، قشنگ است. پس به افتخار تمام عادت های ایرانی و اصیل، که شیرازی ها خیلی خوب قدر آن را می دانند. با این حس خوب و توضیح و با انرژی زیاد قطعه «احساس رویا» را برای هوادران خواند.

در پایان و قبل از خواندن قطعه «من چقدر دوست دارم خدا»، رضا صادقی از هوادران خود خواست که به احترام نام خدا از جای خود بلند شوند و با هم این قطعه را بخوانند.

در ادامه عکس های محمد نیک نژاد از این کنسرت را ببینید:

منبع : موسیقی فارس
برای دیدن سایز اصلی روی عکس ها کلیک کنید
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q