۱۴۰۳ پنجم ارديبهشت - 05:36 ق.ظ

در نشست خبری کنسرت «میرآترا» عنوان شد:در این ارکستر از ساز های ایرانی فراموش شده، استفاده می کنیم

در این ارکستر از ساز های ایرانی فراموش شده، استفاده می کنیم

نوای فارس – پریا حیرتی: سه شنبه هفتم مهر ماه، نشست خبری کنسرت گروه «میرآترا» در خانه موسیقی برگزار شد. در این نشست که میرامیر میری، هادی فیض آبادی و محمد کرد حضور داشتند، برنامه های کنسرت پیش رو اعلام و به سوالات خبرنگاران پاسخ داده شد. 
میرامیر میری آهنگساز و رهبر ارکستر در ابتدا این نشست عنوان کرد: این ارکستر با ساز بندی ایرانی، فضای صدایی را تغییر داده است. از ساز های مقامی و ساز هایی که امروز کمتر استفاده می شود، در این ارکستر بهره بردیم. خلا ارکستر را نیز با ساز های کلاسیک پر کرده ایم. فلوت، کلارینت، ابوا، ادوات پرکاشن و ... در این ارکستر استفاده شده است. 4 سال است که کنسرت های این گروه برگزار می شود و به مرور زمان هماهنگ تر شدیم و صدای بهتری از ارکستر شنیده می شود.
وی افزود: محمد کرد به عنوان خواننده از اولین اجرا با ما همراه بود. اما در این اجرا سعی کردیم در رنگ صدای خواننده تنوع ایجاد کنیم. به همین دلیل هادی فیض آبادی به جمع ما اضافه شد. برای قطعات چند صدا طراحی های خاص داریم و هم زمان چند صدا شنیده می شود. در این ارکستر 68 نوازنده داریم که به پیشرفت این ارکستر کمک بسیاری کردند. 
میرامیر در ادامه بیان کرد: در این چهار سال در سالن های رودکی، اندیشه و تالار وحدت اجرا داشتیم و اجرای پیش رو 11 مهر ماه در برج میلاد تهران برگزار می شود. این ارکستر خصوصی است و بدون کمک مالی تا به این جا جلو آمادیم. 
این آهنگساز افزود: اشعاری که در این ارکستر خوانده می شود به انتخاب من بوده و از شعر های حافظ، سعدی، مولانا، هوشنگ ابتهاج و ... استفاده شده است. قطعات آن در دستگاه های ایرانی اجرا می شود و سعی کرده ام اشعارآنها اشعاری عرفانی و مقامی باشند. دو قطعه عاشقانه هم از محمدعلی بهمنی و هوشنگ ابتهاج داریم. قطعات بی کلام ما به موسیقی کلاسیک نزدیک تر است. 
رهبر ارکستر «میرآترا» گفت: به دلیل تعداد زیاد اعضای ارکستر تا به حال نتوانسته ایم در خارج از کشور برنامه ای داشته باشیم اما در هندوستان و ترکیه با یک گروه 15 نفره کنسرت برگزار کردیم. 2 آلبوم در حال تولید به صورت آنسامبل داریم که مانند کنسرت های مان است و دارای یک بافت زنده است. 

کنسرت ارکستر «میرآترا» شنبه 11 مهر ماه در برج میلاد برگزار می شود.

منبع : اختصاصی نوای فارس
برای دیدن سایز اصلی روی عکس ها کلیک کنید
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q