۱۴۰۳ چهارم ارديبهشت - 12:50 ق.ظ

گزارش مفصل «نوای فارس» از کنسرت «سیروان خسروی»:اجرایی بزرگ در سالنی کوچک

اجرایی بزرگ در سالنی کوچک

نوای فارس – پریا حیرتی: سیروان خسروی خواننده محبوب این روز های موسیقی پاپ که همیشه کارهای متفاوت نسبت به دیگر هم صنفانش انجام می دهد، این بار در یک سالن کوچک به دیدار هوادارانش رفت تا کنسرتی خودمانی از فاصله نزدیک تر با آن ها داشته باشد. این کنسرت که به مدت 3 شب در سالن برج آزادی برگزار می شود، در زمان کوتاهی تمام بلیط های آن فروخته شد. از همان ابتدا و قبل از شروع کنسرت، هیجان تماشاگران وصف ناپذیر بود. تفاوت بزرگ این کنسرت با بقیه کنسرت های امروز، چیدمان صندلی ها بود. کناره های استیج صندلی هایی چیده شده بود تا تماشاگران از فاصله کوتاه تر اجرا خواننده محبوب خود را ببینید. 

نوازندگان یک به یک روی استیج آمدند. البته این بار ارکستر سیروان خسروی یک تازه وارد داشت. «محمد جهاندار» نوازنده پرکاشن عضو جدید این گروه بود. «خاطرات تو» به عنوان اولین قطعه این کنسرت انتخاب شده بود. 
بعد از اتمام این قطعه، سیروان خسروی ضمن خوش آمد گویی به تماشاگران گفت: اجرا در این سالن سخت تر از بقیه سالن هاست، چون شما همه چیز را می بینید. 
«روزای رویایی»، «آره»، «بارون پاییزی»، «دوست دارم»، «بی قرار»، «کجایی تو»، «اگه تو مال من نیستی»، «بازم بتاب»، «یه روزی میای»، «به همین زودی»، «ساعت 9»، «دوست دارم زندگی رو» قطعاتی بودند که در این کنسرت اجرا شدند. البته سوپرایز هایی هم سیروان خسروی و گروهش برای این کنسرت در نظر گرفته بودند. «تو خیال کردی بری»، «عاشقتم» و «نه نرو» قطعاتی بودند که با تنظیم جدید اجرا شدند. «تو خیال کردی بری» نیز به صورت آنپلاگد اجرا شد. 
مجید پروریان، محمد جهاندار، نریمان ناعمی، امیر دانایی، علی طاهایی، علیرضا ثنایی و یاشا حکمی اعضای ارکستر خسروی در این شب بودند. هماهنگی اعضای ارکستر و سلو های متعدد آن ها در قطعات از نکات قابل توجه بود. اکت های سیروان بارها باعث شد صدای تشویق تماشاگران بلند شود. 
این کنسرت با این که در سالنی کوچک برگزار می شد اما در بسیاری از موارد از یک سالن مجهز بهتر بود. همچنین اجرای وی از کیفیت خوب صدا بهره می برد و نور پردازی خاص خود را داشت. فضای خودمانی باعث شده بود تا سیروان راحت تر با مخاطبانش ارتباط برقرار کند. 
این کنسرت به همت موسسه فرهنگی – هنری «آوای فروهر» به مدیریت مجتبی و محمد حاتم پور برگزار شد. 

حاشیه ها
- باوجودسرماخوردگی سیروان با تمام انرژی این کنسرت را اجرا کرد تا بتواند شبی خوب برای هوادارانش رقم بزند.
- صحبت های تماشاگران هم از نکات جالب این کنسرت بود. خسروی که با مدل مویی تازه به روی استیج آمده بود، بارها به همین دلیل مورد تشویق قرار گرفت. از میان جمعیت کسی فریاد می زد «مدل موی جدید مبارک» و بعد صدای تشویق تماشاگران بالا می گرفت.
- در اواسط کنسرت، سیروان خسروی برای چند ثانیه استیج را ترک کرد .دلیل آن سنگی بود که درون کفشش بود. خسروی با طنز خاص خودش گفت: ریگی به کفش داشتم. 
- قبل از شروع قطعه «یه روزی میای» خسروی از تماشاگران خواست تا در این قطعه با او همراهی کنند. این در خواست باعث شد که هواداران با تمام قدرت، هم خوان باخواننده محبوبشان شوند. 
- از ابتدای کنسرت، تماشاگران درخواست قطعه «ساعت 9» را داشتند. با این که این قطعه جز اولین آلبوم های سیروان خسروی است اما هنوز محبوبیت خود را از دست نداده است. 
- هم خوانی تماشاگران در بسیاری از قطعات باعث شد تا سیروان سکوت کند و آن ها ادامه دهند. البته فریاد ها و تشویق های حضار پایانی نداشت و تا انتهای کنسرت گروه را همراهی می کرد. 
- در انتهای کنسرت بین بعضی از قطعات رای گیری شد و «خاطرات تو» با بیشترین رای دوباره اجرا شد. البته رای هر کس، صدای فریادش بود. 
- بهنام صفوی از جمله مهمانان این کنسرت بود. 

در پایان تیم خبری نوای فارس از همکاری بی دریغ «احسان حاجیان»، «فرهاد فتحی» و «میلاد حسینی» کمال تشکر را دارد.

در ادامه عکس های شبنم نایبی از این کنسرت را ببینید:

منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q