۱۴۰۳ بيست و هشتم تير - 04:44 ب.ظ

گزارش «نوای فارس» از شب اول کنسرت «پرواز همای»پرواز همای بر فراز تالار وحدت

پرواز همای بر فراز تالار وحدت

نوای فارس-فرشته ملک محمود: طلسم «پروازهمای» بعد از ٨ سال در ایران شكسته شد. این خواننده درشامگاه ١٤ مهر و در تالار وحدت تهران میزبان مخاطبان خود شد.
همای كه به تازگی با آلبومش مخاطبانش را خوشحال و راضی كرده بود ، توانست شادمانی آنها را صد چندان كند . روز ١٣ مهر در زمانی كمتر از یك ساعت تمام بلیت‌های كنسرت فروخته شد وهواداران و مخاطبانش شاهد اجرایی به یاد ماندنی از وی شدند.

شور و حال وصف ناشدنی حاضران در تالار، فضای بسیار زیبایی را به وجود آورده بود . انریكو جرولا رهبر اركستر جوان و نابغه ایتالیایی با اركستر همای را همراهی می‌كردند.

انریكو جرولا در سن ٢١ سالگی از استاد موسیقی كلاسیك پاوراروتی لقب استاد را به خود اختصاص داده است . او پس از اجرای نخستین قطعه اش به یاد در گذشتگان حادثه منا و بانوی هنرمند هما روستا و به قول خودش ، همنفس شمالی اش هادی نوروزی از حاضران در تالار تقاضا كرد كه بایستند و ٣٠ ثانیه سكوت فضا را پر كرد.

سپس قطعه ای را به یاد شهدای گمنام اجرا كرد و باز هم كاری خاص و متفاوت از وی شوق مخاطبانش را افرایش داد . پرواز همای كه به تازگی در عرصه موسیقی كلاسیك مشغول به تحصیل شده است مربی و دوست صمیمی اش را برای اجرای یك قطعه زیبای اپرا به روی صحنه دعوت كرد .

حمیدرضا شعبانی فارغ التحصیل و خواننده بین المللی اپرا از ایتالیاست. او توانست با اجرای یك قطعه توانایی خارق العاده اش را به نمایش بگذارد . او با اجرای قطعه ای از اپرای دُن كارلو حاضران را بهت زده كرد و پس از ترك سالن دوباره از سوی همای برای یك اجرای دو نفره دعوت شد .

ظاهرا از قبل قرار نبوده است كه این قطعه اجرا شود یا شاید آن حركات زیبای نمایشی برای به وجد آوردن بینندگان بود . هر دو نشان دادند كه دوستی عمیقی بینشان وجود دارد. همای از اجرای «اپرای موسی وشبان» در آینده به همراه حمیدرضا شعبانی و انریكو جرولا خبر داد و بعد از آن قطعه زیبایی به مادرش اجرا كرد.

بعد از پایان آن، مادرش را در آغوش كشید و دسته گلی به او هدیه كرد که با این کار اشك چشمان حاضران را سرازیر كرد. ترجیع بند زیبای ترانه بهشت زیر پای آن نجابت شمالی ات نشسته ام كه چای را بنوشم از سماور ذغالی ات.
این نكته را به مخاطبان گوشزد كرد كه پرواز همای در نوشتن شعر و درك آن از استعداد بالایی برخوردار است . شاید مهمترین نكته موفقیت همای بعد از صدای زیبا و متفاوتش درك بالای او از شعر و موسیقی است .

او در كنسرتهای بیرون ایران ثابت كرده بود كه صحنه گردان بسیار توانایی است و این بار نیز با اولین اجرای زنده اش توانست نشان بدهد كه حرفهای زیادی برای گفتن دارد و همكاری او با حمیدرضا شعبانی و انریكوجرولا فصل تازه ای را در روند موسیقی همای رقم خواهد زد.

منبع : موسیقی فارس
برای دیدن سایز اصلی روی عکس ها کلیک کنید
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q