۱۴۰۳ دوم ارديبهشت - 11:44 ب.ظ

به نفع موسسه خیریه محکشب عاشقانه‌های چکناواریان برگزار شد

شب عاشقانه‌های چکناواریان برگزار شد

نوای فارس – مجید احمدی نیا: کنسرت ارکستر سمفونیک البرز به آهنگسازی و رهبری لوریس چکناواریان، 18 مهر در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار شد.

نیمی از عواید این کنسرت، به مؤسسه‌ خیریه محک اختصاص یافت.

این برنامه که قرار بود ساعت 21:30 شروع شود، طبق معمول بیشتر کنسرت‌ها، با نیم ساعت تأخیر آغاز شد.

قطعات اجرا شده توسط ارکستر سمفونیک البرز، به دو بخش تقسیم می‌شد که در بخش اول، آهنگ‌های عاشقانه و در بخش دوم هم «پردیس و پریسا»، «رستم و سهراب» و ... اجرا شدند.

No Love, No Life; Love; Eternal Love; Longing For You; Love Forever; Lullaby; Happiness of Love; God is Love; Celebration of Love قطعاتی بودند که در بخش اول اجرا شدند.

پس از آنتراکت و رفتن چکناواریان از صحنه، ارکستر همچنان بر جای خود نشسته بود که بعد از چند دقیقه، به روی صحنه بازگشت و همایون رحیمیان، کنسرت‌مایستر، گروه را برای اجرای قطعه‌ای رهبری کرد که به مناسبت هشتادمین سالگرد تولد لوریس چکناواریان تنظیم شده بود.

در بخش دوم هم سوییت شماره یک Pardis & Parisa،دراین بخش قسمت‌‌های مقدمه و آریا، قطعه‌ نوستالژی، سوییت رستم و سهراب (Introduction to the love scene)، پادشاه کوروش (The marriage of Mandana & Cambzses) و سوییت Celebration Walts, Thanksgiving Dance, Landing of the Ark – (Alleluia)، اجرا شدند.

در بخش پایانی نیز گروه کر فیلارمونیک ایران به روی صحنه آمدند و یک قطعه‌ عاشورایی، «مکن ای صبح، طلوع» و سپس «ایران جاودان»، را دو بار اجرا کردند.

دکتر محمد سریر، حمیدرضا نوربخش و انوشیروان روحانی از مهمانان این کنسرت بودند.

در ادامه عکس های مریم اسدپور از این کنسرت را ببینید:

منبع : موسیقی فارس
برای دیدن سایز اصلی روی عکس ها کلیک کنید
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q