۱۴۰۳ چهارم ارديبهشت - 01:46 ق.ظ

گزارش مفصل «نوای فارس» از کنسرت «رضا یزدانی»از مغز انسان تا اجرای آنپلاگد؛ سوپرایزی که اشک خواننده را درآورد

از مغز انسان تا اجرای آنپلاگد؛ سوپرایزی که اشک خواننده را درآورد

نوای فارس – پریا حیرتی: رضا یزدانی، آقای خاص موسیقی که همیشه آغاز گر کارهای متفاوت است، 19 مهر ماه طی 2 سانس در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران به روی صحنه رفت.

هنگام ورود به سالن اولین چیزی که نگاه ها را جذب خود می کرد، سن این کنسرت بود. درگوشه ای از صحنه، دکور کافی شاپ و بنری از نمای آن و گوشه ای دیگر یک اتاقک با سقف مغز انسان دیده می شد. کاملا مشخص بود که برای هر کدام از این دکور ها برنامه ریزی خاص شده بود. از دم کردن قهوه روی سن گرفته تا نشستن در اتاقک شخصی، همه اتفاقاتی بود که در این کنسرت رقم خورد.

طبق روال همیشه انیمیشن معرفی نوازندگان پخش شد و نوازندگان یک به یک روی سن حاضر شدند. میلاد عدل، مازیار احمدپور، محمد خرمی نژاد، شهروز بردوده، علیرضا مهدی زاده و آرش زمانیان اعضای ارکستر رضا یزدانی در این کنسرت بودند. 

«سلول شخصی» اولین قطعه ای بود که برای این کنسرت انتخاب شده بود. از همان ابتدا صدای فریاد های هواداران آقای خاص به گوش می رسید. پس از اتمام این قطعه، رضا یزدانی فریاد زد «وقتی هستید خوبه خوبم» و صدای تشویق تماشاگران بالا گرفت. 

قطعه بعدی «بانوی من» بود که برای اولین بار در کنسرت اجرا می شد. البته هم خوانی تماشاگران در این قطعه نیزغیر قابل تصور بود.

سپس «هذیون»، «دنیای وارونه»، «پرنده بی پرنده» اجرا شد تا نوبت به رونمایی از دکور اول برسد. اتاقکی با یک صندلی قرمز رنگ، آباژور و تلویزیونی کوچک که صفحه برفکی دارد. سقفی که مغز انسان است با یک چراغ روشن. «یخبندونای قطبی چشمات» قطعه ای بود که در این اتاقک اجرا شد. 

«آهنگ قدیمی»، «کاشف»، «رفت که رفت» و «طهران - تهران» اجرا شد تا نوبت به رخ دادن اتفاقی عجیب برسد. گروه رضا یزدانی برای تولد این خواننده ویدیویی آماده کرده بودند که در آن به یزدانی تبریک می گفتند. این ویدیو باعث شد که اشک های رضا یزدانی جاری شود. 

دکور صحنه برای قسمت آنپلاگد آماده شد و بار دیگر اعضای گروه به روی صحنه بازگشتند. 

«یا رب»، «بی منطق»، «مهتاب تو فانوس»، «کوچه ملی»، «سیگار» و «شک می کنم» قطعاتی بودند که به صورت آنپلاگد اجرا شدند. 

بعد از اتمام قسمت آنپلاگد، یزدانی و نوازندگان ازصحنه بیرون رفتند و علی اوجی به روی صحنه آمد. بعد از معرفی اسپانسر ها و تهیه کننده، مهمانان این شب را معرفی کرد.

کامران تفتی، میثم یوسفی، علیرضا باران، حسن علیشیری، محسن کیایی، احسان حاجیان، ملیکا شریفی نیا، آزیتا حاجیان، وحید طالبلو، محسن خلیلی، مهدی ایوبی, بابک صحرایی، سام نوری و شهاب حسینی از جمله مهمانان این کنسرت بودند.

قسمت دوم این کنسرت با تغییر لباس رضا یزدانی همراه بود. در این قسمت نیز قطعات «یکی در میون»، «شبنم بیداری»، «آدم یه جاهایی رو مجبوره»، «آوانگارد»، «قوی سیاه»، «دیونه»، «حرفای بی مخاطب»، «کی فکرشو می کرد»، «چای»، «کافه بهشت» و «خلیج فارس» اجرا شد. البته هنگام اجرای قطعه «کافه بهشت» از دکور دیگر استیج که یک کافی شاپ بود، رونمایی شد. رضا یزدانی برای خود قهوه ای دم کرد و روی صندلی لهستانی نشست و این قطعه را اجرا کرد. نکته جالب این قسمت ، پیچیدن بوی قهوه در سالن بود که مخاطبان نشسته بر ردیف های نزدیک به این دکور کاملا آن را احساس می کردند. 

این کنسرت با اجرای قطعه «خلیج فارس» به اتمام رسید. مانند تمامی کنسرت های رضا یزدانی، تماشاگران این قطعه را به شکل ایستاده و با تمام قدرت خوانندند.

کنسرت 19 مهر ماه رضا یزدانی به تهیه کنندگی «حسام حسینی» با همکاری موسسه «رویال هنر» به مدیریت «مجید عبدی» برگزار شد. گروه هنری «17» به مدیریت «حمیدرضا امینی» نیز روابط عمومی این کنسرت را برعهده داشت. ایده و اجرای دکور اتاقک نیز اثر «کیوان ملک مطیعی» بود.

تیم خبری نوای فارس از همکاری بی دریغ اقای یعقوب جهانگیری و تیم حراست و روابط عمومی نمایشگاه بین المللی کمال تشکر را دارد.

در ادامه عکس های علی مجلسی از این کنسرت را ببینید:

منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q