۱۴۰۳ پنجم ارديبهشت - 06:36 ق.ظ

یکشنبه، 19مهرماهآلبوم «دلم تنگه» باحضور عوامل رونمایی شد

آلبوم «دلم تنگه» باحضور عوامل رونمایی شد

نوای فارس-مهرنوش قضاوتی: مراسم رونمایی آلبوم «دلم تنگه»، اولین آلبوم فرشاد شکوری، در روز یکشنبه 19 مهرماه ساعت 15 الی 17 در سالن آمفی‌ تئاتر سرای محله واقع در اتوبان ارتش، ميدان ازگل برگزار شد.

سالن تاریک آمفی تئاتر و تکاپوی عوامل برگزار کننده برای آماده کردن سالن، آن هم فقط چند دقیقه قبل از شروع برنامه، خبر از شروعی با تاخیر می‌داد. قطع شدم برق نیز به این روند تاخیری دامن زد و ادامه آماده سازی سالن را با مشکل مواجه کرد.

با وصل برق و آماده شدن خواننده و عوامل تهیه آلبوم در سالن آمفی تئاتر، عکاسان به ثبت لحظه های قبل از شروع مراسم رونمایی پرداختند.

در این بین تیزر آلبوم «دلم تنگه»روی نمایشگر سالن پخش می شد و آنونس کارهای فرشادشکوری را در اولین آلبومش به‌طور خلاصه به حاضران معرفی می‌.کرد.

علت چرخش ناگهانی لنزهای دوربین عکاسان به سمت در ورودی وارد شدن رضا رویگری، هنرمند پیشکسوت عرصه سینما، بود.وی به دلیل کسالتی که داشت، با کمک دوتن از حاضران به سمت صندلیش می رفت.

برنامه با پخش سرود ملی کشور عزیزمان آغاز شد و با قرار گرفتن مجری پشت تریبون ادامه یافت.او پس از تشکر از این گردهمایی، بابت این اتفاق خوب تبریک گفت و پس از پخش مجدد تیزر آلبوم این خواننده، از او دعوت کرد تا پشت میزی که روی سن قرار گرفته بود بنشیند.

«از کی به عرصه موسیقی وارد شدی؟» این را مجری برنامه پرسید و شکوری در جواب آن گفت: نزدیک شش سالی می‌شود که وارد عرصه موسیقی شده ام ولی حدود سه، چهار سال است که به شکل جدی کار می‌کنم. ابتدا با تک قطعه کارم را آغاز کردم و بعد فیت هایی منتشر کردم و سپس آهنگ های مشترکی مثل دریای خونومنو یادش نیست به همراه رضا شیری؛گریه های من به همراه حمید رهنورد و تک آهنگ هایی همچونستاره حیات،عشق من، بمون کنارم را تا قبل از انتشار آلبوم خود، منتشر کرده‌ام.

اولین اعتراض ها با کم بودن نور و بدبودن صدا از همان ابتدای برنامه، بلند شد.

او در ادامه صحبت‌های خود اظهار داشت:قطعه ای که بیشتر شنیده شد، به نام درد دل، به همراه دوست و برادر عزیزم مهدی مقدم خوانده شده اجرا شده بود .

او درپاسخ به این پرسش که از چه زمانی ساخت آلبوم خود را آغاز کرده است، گفت: حدود یک سال برای جمع آوری آن زحمت کشیدم و کار هایی که دوست داشتم راجمع کردم و به ارشاد بردم. در این بین پدرم به عنوان پشتیبان و تهیه کننده آلبوم همواره درکنارم بوده است.
وی پس از این پاسخ از شرکت هنری و فرهنگی نای ونی که در گرفتن مجوز به او کمک کرده بودند تشکر کرد.

در ادامه برنامه حمیدرهنورد گفت: حدود سه سال است که با فرشاد شکوری همکاری می کنم. از بین قطعات آلبوم قطعه «دلم تنگه» را دوست دارم که خودم آن را ساخته ام. از اینکه اسم این قطعه بر روی آلبوم آمد هم بی خبر بودم اما از شنیدن آن خیلی خوشحال شدم.همه دوستانی که در این آلبوم کار کرده‌اند، خیلی عالی هستند و من خیلی از کارها را دوست دارم.البته دوقطعه را خیلی دوست دارم یکی «دوباره» با تنظیم شاهین تراب احمدی و علاقه میلاد ترابی؛ در آهنگسازی هم کار سینا گلزاررا دوست دارم.

رهنورد در ادامه اظهار داشت: با برنامه ریزی تهیه کننده کار؛مجتبی شکوریبرنامه کنسرت تهران و شهرستان تا تابستان 95بسته شده است امیدوارم بتوانیم درخدمت دوستداران موسیقی باشیم.

درادامه مهدی مقدم علت حمایت خود از فرشاد شکوری را اینگونه بیان کرد:او خودش است، صدای خودش را دارد وسعی در تقلید از دیگران ندارد. باید برای چنین افرادی متریال های لازم را فراهم آورد..

او با این جمله ادامه داد: «فکر می‌کنم فرشاد حدود هفتاد، هشتاد تا کار خوانده و از ان میان 11 قطعه انتخاب و آلبوم شده است.این می‌تواند قدم خوبی برای فرشاد باشد.اگر الان می‌خواست آلبوم بدهد به دلیل تغییر سلیقه اش و تجربه ای که بدست آورده، این 11 قطعه راهم کنار می‌گذاشت.

بعد از صحبت مجری برنامه در باره شبیه خوانی هایی که در عرصه موسیقی اتفاق می افتد، این بار صدای اعتراض خبرنگاران بلند شد.آنها به پرسش های متوالی مجری و عدم توجه او به پرسش هایی که آن ها آماده کرده بودند، اعتراض داشتند.
محمد سلیمی، مجری برنامه، این اعتراض را اینگونه پاسخ داد:«حتما در پایان هر صحبت ده دقیقه ای را به رسانه ها اختصاص می‌دهیم»

مقدم در پاسخ به اینکه درقطعه دوصدایی «دردودل» چرا نامی از او برده نشده است، گفت:

در ورژن اصلی با هم خواندیم، اما هنگامی که آلبوم مجوز گرفت من مجوز نداشتم و صدای من حذف شد.بعداز این که آلبوم مجوز گرفت و کارهایش به انجام رسید من تازه مجوز گرفتم و اقدام مجدد و در جریان انداختن دوباره کار زمان بر بود و ممکن نبود.

اصرار مجری برنامه برای مطرح شدن دلیل لغو کنسرت مهدی مقدم که علت آن عزای عمومی برای فاجعه ی منا بود بار دیگر صدای اعتراض ها نسبت به لغو کنسرت های خوانندگان را بلند کرد: «آقای سلیمی، ما برای رونمایی و نشست خبری آلبوم آقای شکوری آمده‌ایم، نه برای علت لغو کنسرت ها! اما سلیمی با گفتن این که این موضوع می‌تواند جالب باشد، بی توجه به اعتراض حاضران به آن پرداخت.

شاهین تراب احمدی پس از مهدی مقدم پشت میزی که در صحنه قرار داشت حاضر شد.او بلافاصله پس از نشستنش گفت:«اسم هنری من شاهین تیک است، ارشاد هم با این مسئله مشکلی ندارد و اینجا اشتباه تایپی شده است.
شکوری اینگونه گفت:«من حدود 10-12، کار برای فرشاد ساختم ودوقطعه هم در آلبوم استفاده شده است،صدای او حس دارد و باعث می‌شود که ملودی را به خوبی به گوش شنونده برساند.ما اکثر کارهایی که به مشتری هایمان می‌دهیم، خودمان دیگرآن‌ها را گوش نمی‌کنیم؛ با پولش ماشین های دیگرمی‌خریم.

تراب احمدی، تنظیم کننده آلبوم، همکاری شکوری با خواننده های دیگر و دادن کار های مشترک او با انها و خواننده های به نام در آینده را حاصل زحمت تهیه کننده و مدیر هنری او ، مجتبی شکوری، دانست.

او گفت: گرچه ممکن است شکوری (تهیه کننده)موسیقی را تکنیکی نشناسد ولی به عنوان یک مخاطب حرفه ای نظرات بسیار کمک کننده دارد.

در ادامه فرشادشکوری؛ خواننده آلبوم اظهار داشت: تنظیم های شاهین را دوست دارم چرا که خوب وشنیدنی اند. همکاری وآشنایی ما ازاستودیو شروع شد . دلم تنگه، دوباره اگرچه به نظرم تنظیم فوق العاده ای ندارند ولی در مجموع کارهای خوبی هستند.

وی با اشاره به نقطه چین های پشت آلبوم گفت: این دوستان پیش از این مجاز بودند و بعد غیرمجاز شدند. دلیلش را هم من نمی دانم. خودشان ترجیح دادند تانامی از آنها برده نشود.

در ادامه تورج زادپور پس از حاضر شدن روی صحنه با جمله کوتاهی مراسم را به پایان رساند. اوگفت:«فکر نمی‌کردم ساز ایرانی در پاپ خیلی جواب بدهد ولی با شنیدن چند اهنگ دیدم استفاده های خوبی ازآن می‌توان کرد.

در پایان مجری برنامه ضمن تشکر از جمعیت و خداحافظی از عوامل تهیه البوم برای گرفتن عکس یادگاری دعوت کرد.

با وجود تمام تلاش هایی که شده بود باز هم کمبود هایی نمایان بود.از برگزاری اجرا محور برنامه گرفته تا سوال های تکراری که توسط مجری برنامه از مهمانان پرسیده می شد و جواب هایی که بعضا در چارچوب سوالات نمی‌گنجید.

در ادامه عکس های علی مجلسی از این نشست را ببینید:

برای دیدن سایز اصلی روی عکس ها کلیک کنید
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q