۱۴۰۲ يازدهم اسفند - 11:57 ق.ظ

دومین پرواز موفق همای بر فراز تالار وحدت

دومین پرواز موفق همای بر فراز تالار وحدت

نوای فارس- ‌ فرشته ملک محمود: باز هم شبی خاطره انگیز برای طرفداران همای رقم خورد. شب گذشته تالار وحدت شاهد هنرنمایی پرواز همای و اركستروی به رهبری انریكو جرولا بود.

اجرای این شب تقدیم شد به شهید سید حسین همدانی و سی ثانیه سكوت به احترام وی درسالن حاک شد. اجرای قطعه گمنام برای یادبود شهدا فضای تالار را سرشار از حس و حالی عجیب كرد .

 همای مانند اجرای ١٤ مهر ماه از مربی و دوست و همكارش حمیدرضا شعبانی؛ خواننده بین المللی؛ برای اجرای یك قطعه اپرا به روی صحنه دعوت كرد.

حمیدرضا شعبانی با حنجره ای طلایی توانست برای چندمین بار روی صحنه تالار وحدت بدرخشد .

او كه تحصیلاتش در رشته خوانندگی اپرا از ایتالیاست، در جایگاه مربی در كنار پرواز همای قرار گرفته است و دوست صمیمی خودش یعنی انریكو جرولا نابغه موسیقی را برای رهبری اركستر همای دعوت كرده است.

بیرون از تالار خبرنگاری با دوربین و میكروفون سر راهم راگرفت و پرسید چرا همای؟

پاسخ من این بود كه چرا همای نه ؟

در جایی كه همه تلاش می‌كنند كسی را كه به اوج رسیده از بالا به پایین بكشند ، جسارت و ایستادگی همای قابل تحسین است . او با درك و توانایی بالای شعر سرودن الحق جان كلمات را ادا می‌كند و با سادگی و صمیمیتی كه دارد بر دل مخاطبانش می نشیند.

یكی از دیدنی ترین و زیباترین صحنه های این شب، حضور دوباره شهریار، فرزند پرواز همای در بین حضار بود . پسر باهوشی كه تمام قطعات را پابه پای پدرش می‌خواند و از حضور او روی صحنه احساس قدرت و لذت وصف نشدنی ای داشت.

برخی از خبرنگاران اهل حاشیه امشب در سالن دیده نمی‌شدند و فضا بسیار دوستانه و سرشار از انرژی مثبت بود.

همای از اجرای اپرای موسی و شبان به همراه مربی اش حمیدرضا شعبانی و رهبری اركستر انریكو جرولا خبر داد و قطعات زیبایی همچون مادر و در شب گیسوان تو را با شور و هیجان برای طرفدارانش اجرا كرد.

با توجه به اینكه روز گذشته روز بزرگداشت حافظ بود ،همای به افتخار حضرت حافظ یكی از اشعار این شاعر بزرگ را اجرا كرد و قطعه اپرای دو صدایی به همراه حمیدرضا شعبانی اجرا شد و در نهایت یك اجرای دونفره دیگر .

حمیدرضا شعبانی با حنجره توانا و تسلط بر روی صحنه، نشان داد كه جای رشد زیادی برای موسیقی كلاسیك در ایران وجود دارد .

و این فصلی است تازه و نو در سبك و سیاق خواننده پر طرفدار پرواز همای

در ادامه عکس های علی مجلسی از این کنسرت را ببینید:

منبع : موسیقی فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q