۱۴۰۳ اول ارديبهشت - 10:49 ب.ظ

ممنوع الكار هستم يا نيستم ؟

ممنوع الكار هستم يا نيستم ؟

نوای فارس- پريا حيرتي: چند روزي است مسئله مهمي به نام ممنوع الكاري خوانندگان مطرح شده است. شك و گمان ها، تاييد و تكذيب ها يك به يك به گوش مي رسد اما هيچ مرجعي پاسخ گو نيست. سرپرست و اعضاي اصلي دفتر محترم موسيقي هر كدام در مصاحبه هاي جداگانه صحبت هايي مبني بر اين موضوع انجام داده اند و نام دو خواننده را به طور رسمي اعلام كرده اند. اما در اين بين بحث بالا گرفته كه آيا ديگر خوانندگان نيز ممنوع هستند يا خير ؟!!!

مردم ايران بارها اثبات كرده اند كه آدم هاي صبوری نیستند, كافي است يك نفر حرفي را بزند و بقيه نيز دهان به دهان بچرخانند. فضاي مجازي نیز جاي امني براي شايعه پراكني شده است. مهم نيست آن شخص و حرفش چقدر قابل اعتماد است، براي اين كه از اين جو عقب نمانيم ما هم اعلام مي كنيم. اما هيچ وقت به عاقبت اين اتفاق فكر نمي كنيم.

خوانندگان درجه يك و دو موسيقي پاپ به جرم همكاري ناخواسته با يك سايت پخش موسيقي يا پخش ويديو مجوز دار از ماهواره محكوم شده اند, اما اين محكوميت و يا ممنوعيت به طور رسمي از مراجع معتبر و مسوول اعلام نشده است. متاسفانه بي تدبيري ما آدم هاي جو گير و پخش خبري تا اين حد كذب دردسر هايي را براي خوانندگان به وجود آورده است. به طور حتم افراد حاضر در دفتر موسيقي طي جلساتي كه برگزار خواهند كرد، بهترين تصميم را در اين باره خواهند گرفت و خبر قطعي اعلام مي شود.

سال گذشته پس از صحبت هايي كه رييس وقت دفتر موسيقي با خبرنگاران داشت، به طور رسمي اعلام شد كه خوانندگان اجازه ساخت ويديو دارند و دفتر موسيقي به ويديو آن ها مجوز خواهد داد. خوانندگان هم از طريق سايت هاي شخصي، رسانه هاي خبري، سينماي خانگي و يا آلبوم تصويري ويديو هاي مجوز دار خود را منتشر كردند. اما به طور حتم خبر نداشتند كه اين ويديو ها سر از ماهواره ها در خواهد آورد.

پخش موسيقي هم نيز از عهده خوانندگان خارج هست. حتي اگر از سايت شخصي يا رسانه هاي خبري منتشر شود باز هم رسانه هاي غير مجاز براي بازديد گرفتن اين قطعات را براي دانلود روي سايت هاي خود قرار مي دهند.دفتر موسيقي به عنوان متولي موسيقي بايد يك مرجع رسمي براي انتشار اعلام كند و سپس خوانندگان از آن مرجع براي انتشار آثارشان استفاده كنند.

اين داستان سر دراز دارد، اما كاش هايي پشت اين موضوع خواهد ماند.

كاش به نشريات و خبرنگاران زرد اعتماد نكنيم.
كاش ابتدا تحقيق كنيم و سپس خبر رساني كنيم.
كاش مثه كلاغ قصه ها خبر دروغ به گوش هم نرسانيم.
و كاش آخر اين كه تمامي اين اخبار زاده ذهن توهمي افراد حاشيه ساز باشد.

منبع : موسیقی فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q