۱۴۰۳ سي و يکم فروردين - 01:01 ق.ظ

اسفندیار قره باغی در گفت و گو با نوای فارس:موسیقی نیازمند معجزه است، نه خواننده

موسیقی نیازمند معجزه است، نه خواننده

نوای فارس-لی لا رضایی: اسفندیار قره باغی با ابرازنگرانی نسبت به وضعیت خوانندگی در ایران گفت:خواننده سازی در ایران از طریق شرکت‌ها در این روزها بسیار انجام می‌شود. شرکت‌های موسیقی با خواننده‌سازی بزرگترین خیانت  موسیقی و مردم و هنرمندان مملکت می‌کنند.

این مدرس آوازبا بیان این مطلب به نوای فارس گفت:گاها اطرافیان از من می پرسند صدای فلان خواننده را شنیدی؟ عصبانی می‌شوم که هرکسی را به اسم خواننده جامی‌زنند. از آنها می خواهم اسم هیچ کس درجایگاه خواننده را جلوی من نیاورند.چون بر این باورهستم خواننده خوب درایران نداریم. مثل این است که مثلا از یک نفربخواهند برای تماشای زباله بروند، خوب سرتاسر شهر و جوی و خیابان پر از زباله است، نیازی به این ندارد که برای دیدنش به جای مشخصی رفت.

وی ادامه داد:متاسفانه وضعیت موسیق در ایران شدیدا افتضاح است. وقتی انجام موسیقی سالهای سال دست کسانی است که باعث و بانی چنین روند مخربی هستند، نمی توان توقع داشت اوضاع رو به سامان شود. اصلا دلیلی که من از تهران کوچ کردم و برای همیشه به تبریز آمدم، همین بود که نخواستم وسط گودباشم. چون فایده ای ندارد. وقتی پست و موقعیت های اداری دست آنهاست، کاری از ماساخته نیست و زورمان نمی رسد. مقابله و تلاش کردن درچنین مواقعی کاری بیهوده و بی فایده است.

قره باغی همچنین گفت: عده ای از کسانی که دستی در مافیای موسیقی دارند با علم به اینکه از طریق خوانندگان نوپا و تازه کار می توانند درآمدسازی کنند، اقدام به مشهور کردن یک سری از آنها می‌کنند تابتوانند  اوضاع مالی خود را بهبود بخشند. متاسفانه همین ها باعث ایجاد این مافیا شده اند و به واسطه همین مافیا دارند پولهای کلان به جیب می زنند. اما حرفه ای های خوانندگی اصلا درعرصه نیستند تا عرض اندام کنند و خودی نشان بدهند.

این خواننده اپرا در پایان گفت: متاسفم برای جامعه ای که خوانندگانش از بین بی استعدادترینها انتخاب شده اند که اصلا نمی توان اسم آنها را خواننده گذاشت. بماند که تعداد انگشت شمار خواننده خوش صدا داریم که همان ها نیز یا از فعالیت باز مانده‌اند و یا میدان برایشان مهیا نیست. خواننده های خوب را کسی تحویل نمی‌گیرد و درهیچ رسانه ای نامی از آنها برده نمی‌شود بنابراین فقط معجزه می تواند موسیقی را از این ورطه نجات بدهد.

 

منبع : موسیقی فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q