۱۴۰۲ يازدهم اسفند - 11:18 ق.ظ

7 و 8 دی ماه و در برج میلادگروه «هم آوایان» از «بحر طویل» گفت

گروه «هم آوایان» از «بحر طویل» گفت

نوای فارس: گروه «هم آوایان» با سرپرستی حسین علیزاده و صدای «محمد معتمدی»، روزهای 7 و 8 دی ماه به روی صحنه مرکز همایش های برج میلاد رفتند تا در ۲ دستگاه «راست پنجگاه» و «چهارگاه»، «بحر طویل» بخوانند.

در بخش اول این اجرا تصنیف «سرود گل»، «چهار مضراب» به همراه بداهه خوانی با شعری از سایه، بداهه نوازی، تصنیف «جان من» با شعری از سلمان ساوجی، «ساز و آواز» با شعری از سایه و  تصنیف «می نوش» با شعری از حافظ اجرا شد.

بعد از 15 دقیقه استراحت، بخش دوم این کنسرت آغاز شد. قطعه «سلام» به یاد حسن کسایی نوازنده نی اولین قطعه اجرا شده در این بخش بود. «ساز و آواز» با شعر دیگری از محمدرضا شفیعی کدکنی، تصنیف «سوار می رسد» با شعری از سیمین بهبهانی، مثنوی ساز و آواز با شعری از مولانا، از دیگر قطعات کنسرت «هم آوایان» بود که در دومین بخش از این کنسرت اجرا شدند.

پایان بخش این کنسرت، اجرای «بحر طویل» بود که تماشاگران با تشویق های نا تمام خود خواستار اجرای مجدد آن شدند و گروه به احترام تماشاگران این قطعه را بار دیگر اجرا کرد.


پژمان حدادی (تمبک، سازهای کوبه‌ای)، علی بوستان (شورانگیز)، سیامک جهانگیری (نی)، سینا جهان‌آبادی (کمانچه)، نگار بوبان (عود)، صبا علیزاده (کمانچه)، سحر ابراهیم (قانون)، رادمان توکلی (بم‌تار)، سیاوش برهانی (تار) و محمد انشائی (قیچک) و سینا خشک بیجاری (تمبک) نوازندگانی بودند که حسین علیزاده را همراهی می کردند.

در ادامه عکس های علی مجلسی از این کنسرت را ببینید:

منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q