۱۴۰۳ پنجم ارديبهشت - 07:37 ق.ظ

آیهان در نشست خبری کنسرتش:حرف جدید برای گفتن داریم

حرف جدید برای گفتن داریم

نوای فارس - مینا آتشی: نشست خبری کنسرت هاشم اسلامیان ملقب به آیهان با همراهی گروه «ریحان» به سرپرستی حجت مبذول در حالی در تالار وحدت برگزار شد که میرطاهر مظلومی بخاطر تاخیر در پرواز به این نشست نرسید.

در ابتدای این نشست یاشار آذرتاش مدیربرنامه های این گروه گفت: آخرین کنسرت ما اسفندما سال گذشته در تالار وحدت برگزار شد. امسال هم به یاری خدا دومین کنسرتمان در تهران را با با حرکات فکلور منطقه آذربایجان روز 11دی ماه در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران روی صحنه خواهیم برد. این برنامه نسبت به سال گذشته متفاوت و خاص تر برگزار خواهد شد.

آذرتاش ادامه داد: بعد از اینکه کنسرت ارومیه و تهران پشت سر گذاشتیم روز ۲۵ دی ماه در سالن نژادفلاح شهر کرج کنسرت خود را برگزار می کنیم. پس از آن در شهرستان ارومیه میزبان مخاطبان موسیقی آذربایجان خواهیم بود. این در حالی است که برنامه ریزی هایی برای برپایی کنسرت های خارج از کشور هم انجام شده که به وقت خود اعلام می شود.

ما حرف جدیدی برای گفتن داریم 

آیهان نیز در ادامه این نشست گفت:  در این کنسرت قطعاتی از آلبوم جدیدم "مارال" را به اضافه قطعات ماندگار آذربایجانی را اجرا خواهیم کرد. در این اجرا سعی می‌کنیم قطعاتی را روی صحنه ببریم که برای مردم آشنا هستند. تنظیم قطعات در این کنسرت سبکی متفاوت دارند و سعی کرده‌ایم تنظیم‌ها برای موسیقی پاپ انجام شود.

وی افزود: ما در این کنسرت سلیقه به خرج داده  و تلاش کردیم تا بهترین شکل از موسیقی آذربایجانی را ارایه دهیم. 

او ادامه داد: متاسفانه وضعیت موسیقی امروز در کشورمان با بحران مواجه است به همن دلیل  من از سازهای سنتی نظیر نقاره، کمانچه تار و... در کنسرتم استفاده می کنم تا حفظ اصالت کنم. من بخاطر همین تعصب روی سازها مداوم با دیگران در حال مشاجره هستم چون نمی خواستم یک اثر فاخری که متعلق به موسیقی آذربایجان است خراب شود.

موسیقی آذری معمولا تم سنتی دارد

حجت مبذول سرپرست ارکستر و تنظیم کننده قطعات نیز در این نشست گفت: ما در این اجرا از افکت های الکترونیکی استفاده کرده تا فضای متفاوتی را برای حضار رقم بزنیم. البته موسیقی آذربایجانی معمولا تم های سنتی دربر داشته و این اجرا کمی رو به جلو حرکت خواهد کرد.
همچنین «جیرینگ» بعنوان حامی مالی و اسپانسر در این برنامه آیهان و گروه "ریحان" را همراهی خواهد کرد.

کنسرت موسیقی آذربایجانی آیهان با همراهی گروه "ریحان" به سرپرستی حجت مبذول روز 11 دی ماه ساعت 21:30 در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران روی صحنه خواهد رفت.

برای دیدن سایز اصلی روی عکس ها کلیک کنید
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q