۱۴۰۳ پنجم ارديبهشت - 05:30 ق.ظ

در افتتاحیه جام تختی اتفاق می افتد؛ارکستر سمفونیک برای ورزشکاران می نوازد

ارکستر سمفونیک برای ورزشکاران می نوازد

نوای فارس-مازیار رضایی: پیرو ارسال نامه رییس فدراسیون کشتی ایران به وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی، ارکسترسمفونیک تهران به ارکسترمایستری بردیاکیارس درافتتاحیه جام تختی برای ورزشکاران می‌نوازد.

به دنبال انتشار نامه رسول خادم در رسانه‌ها، و بنا به درخواست این مسول قرار بر این شده تا ارکسترسمفونیک بنا به دعوت فدراسیون کشتی، «سرود جمهوری اسلامی ایران»، قطعه‌ای درخصوص«پهلوانی» و «جهان پهلون تختی» را در روز افتتاحیه این جام اجرا کند.

طی تماس خبرنگار نوای فارس با محمدرضا صافی؛ مدیرارکسترسمفونیک ، این خبر به تایید رسید.وی در این باره گفت: روز 5 شنبه برای قطعی شدن این موضوع، جلسه ای با مسولان خواهیم داشت و درصورت تصمیم نهایی این اتفاق می افتد اما توضیحات مرتبط به این اجرا و چگونگی برگزاری آن را از آقایان خادم پی‌گیری کنید.

پوریاخادم نیز با تایید این خبر به نوای فارس گفت: قرار است ارکستر سمفونیک اجرایی در افتتاحیه «جام تختی» داشته باشد. طی این چند روز نیز به دنبال انجام کارهای این اجرا هستیم تامجوزهای لازم را دریافت کنیم.

وی افزود: فکر می کنم بتوانیم این مجوزها را از تمامی ارگان‌ها بگیریم تا دراجرای «جام تختی» به مشکل برنخوریم.

گفتنی است این ارکستر بدون حضور علی رهبری و به ارکسترمایستری بردیاکیارس درروز جمعه18 دی ماه جاری و در سالن آزادی به اجرا خواهد پرداخت.

پیش از این نیز قرار بود در در جریان مراسم اختتامیه مسابقات کشتی آزاد جام باشگاه‌های جهان، این ارکستر اجرای برنامه داشته باشد اما به دلیل ممانعت از اجرای برنامه و همچنین نواخته شدن سرود ملی ایران توسط ارکستر سمفونیک تهران، این امکان فراهم نشد.

به همین دلیل رسول خادم طی ارسال نامه‌ای خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، از این مسول خواست تا فدراسیون کشتی در مراسم بین المللی افتتاحیه «جام جهان پهلوان تختی» که با حضور چندین کشور خارجی از نقاط مختلف جهان در دیماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود، از «ارکسترسمفونیک » برای اجرای «سرود جمهوری اسلامی ایران »و قطعه ای در خصوص «پهلوانی» و «جهان پهلوان تحتی » دعوت به عمل آورد.

منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q