۱۴۰۳ بيست و هشتم تير - 03:24 ب.ظ

گزارش مفصل نوای فارس از کنسرت محسن یگانه«نشکن دلمو» پس از ده سال همچنان پر رنگ و محبوب

«نشکن دلمو» پس از ده سال همچنان پر رنگ و محبوب

نوای فارس سپیده شاه بیگ: شامگاه 26 دی ماه، محسن یگانه برای اجرای قطعات محبوب خود طی دو سانس در تهران به روی صحنه رفت. این کنسرت که برای دومین بار تمدید می شد، آخرین اجرا پیش از برگزاری جشنواره موسیقی فجر بود که به همت موسسه فرهنگی - هنری «آوای فروهر»  و به تهیه کنندگی برادران حاتم پور برگزار شد.

برخلاف رسم معمول و حاشیه ساز تاخیرهای جا افتاده در اجراهای زنده این برنامه با کمترین زمان تاخیر آغاز شد و از همان ابتدا دوستداران این خواننده جوان و محبوب با انرژی بسیار زیاد ، شوق و اشتیاق فراوانی برای ورود به سالن اصلی اجرای کنسرت را داشتند.

صندلی های سالن ظرف مدت زمان کوتاهی پر شدند و همه انتظار رقم زدن بهترین خاطره از حضورشان در کنار خواننده مورد علاقه خود را می کشیدند. در این بین نیز تشویق های پی در پی هواداران پیش  از شروع برنامه انرژی بسیار خوبی را به سایرین منتقل میکرد.

پس از چند دقیقه سکوت، نور سالن به صورت تدریجی کم شد و پخش ویدئو کلیپی از مجموعه آثار تولیدی شرکت  «آوای فروهر» و همچنین تصاویری از کنسرت هایی که تا اکنون برگزار کرده اند کافی بود تا این آرامش چند لحظه ای جای خود را به طوفانی پر هیجان بدهد.

در میان تشویق حضار، نوازندگان یک به یک به روی صحنه آمدند و مشغول آماده سازی سازهای خود شدند. شروع کنسرت با اولین قطعه آلبوم «نگاه من» به نام «دنبالش میرم» بود که با تنظیم ریتمیک هیجان اولیه حاضرین را چند برابر کرد. هم خوانی دوستداران یگانه از همین قطعه اول و ابراز خوشحالی وی از این بابت از نکات قابل توجه شروع اجرای امشب در سانس اول بود.

با پایان اجرای این قطعه محسن یگانه به جهت ادای احترام رو به جمعیت تعظیم کرد و پس از آن به حاضران در سالن برای حضورشان خیر مقدم گفت و در ادامه افزود: از همین ابتدای برنامه میزان رضایت خود را با تشویق هایتان نشان دهید تا من هم گزیده تر صحبت کنم و فرصت برای اجرای قطعات بیشتری فراهم باشد.

 

چقدر دیر...

قطعه دوم «چقدر دیر» بود که هواداران یگانه پیشتر و قبل از حضور آن در آلبوم «نگاه من» با ترجیع بند آن در قالب یک دموی چند ثانیه ای و خاطره انگیز آشنایی داشتند و همین امر موجب اجرا هر چه با شکوه تر این قطعه در کنسرت ها می شود که البته سلوهای نوازنده چیره دست ویولن «عماد رضا نکویی» نیز زیبایی اجرای این آهنگ را دو چندان می کند.

اجرا این شب نیز هم چون اجراهای موفق پیشین یگانه ازهم خوانی و همراهی حاضرین در سالن در تمامی قطعات مستثنی نبود که به طور قطع از نکات برجسته و البته تبدیل شده به یک سنت دوست داشتنی در اجراهای محسن  یگانه محسوب می شود. به طوری که در بعضی قسمت ها بر خلاف انتظار، صدای تشویق ها و همخوانی ها  بیش از حد تصویر شنیده می شد و همین امر باعث شد تا یگانه حتی در میان اجرای بعضی از قطعات سکوت کند، تا لذت شنیدن صدای هوادارانش را از دست ندهد.

هنوز مدت زیادی از شروع کنسرت نگذشته بود که محسن یگانه با اشتیاق فراوان یکی از مهمانان ویژه اش را به حاضرین معرفی کرد، وی از تمامی دوستدارانش خواست تا مادرش را به مورد تشویق قراردهند و از او خواست تا به روی صحنه حاضر شود. تشویق های ممتد و ابراز خوشحالی یگانه از حضور مادرش و در آغوش کشیدن ایشان بر روی استیج بی شک از لحظات ماندگار اجرای این سانس بود. نگاه های پر از شادی یگانه همراه با بغضی شیرین و احساس افتخار مادر به فرزندش از چشم کمتر بیننده ای پنهان ماند. تماشاگران نیز با هیجان بی نظیر که منشا آن موج مثبت حاصل از این اتفاق  بود با تشویق های پی در پی ویژه ترین مهمان این شب را تا صندلیش بدرقه کردند.

قطعات «هوایی شدی» ، «خاطره بازی» ، «سکوت» یکی پس از دیگری با انرژی وصف ناپذیر به اجرا درآمدند.

نشکن دلمو

کمتر مخاطبی است که با اولین اثر معرفی کننده محسن یگانه و ورود حرفه ای وی به عرصه موسیقی آشنایی نداشته باشد. «نشکن دلمو» قطعه ای که پس از ده سال همچنان از اصلی ترین قطعات اجرایی کنسرت های اوست و ملودی خاطر انگیز آن این آهنگ را به یکی از نوستالژی های هوارادارن وی تبدیل کرده است. قطعه ای که با گذشت مدت زمان طولانی از انتشار آن همچنان مورد استقبال ویژه ای از سوی دوستداران او در کنسرت هایش قرار می گیرد. این قطعه نیز با زیبایی هر چه تمام تر و البته همراهی و همخوانی رساتر حاضرین اجرا شد.

از نکات قابل توجه اجرای این شب که با کمترین تغییر نسبت به برنامه های پیشین برگزار شد ، توازن و ترتیب اجرای قطعات با توجه به محتوای هر آهنگ اعم از ترانه، ملودی و تنظیم و همچنین جو حاکم بر سالن پس اجرای هر قطعه  بود که بسیار هوشمندانه انتخاب و برنامه ریزی شده بود. نکته ای که در برخی اجراهای زنده از آن غفلت شده و موجب خستگی و عدم جذابیت برنامه را برای مخاطبان در پی دارد.

در فواصل برنامه محسن یگانه در مقدمه معرفی یکی دیگر از مهمانان حاضر در این سانس گفت: متاسفانه این روزها در عرصه مطبوعات و رسانه  کمتر انسان های صادق و وفادار به حرمت قلمشان پیدا می شود و «داریوش شهریاری» روزنامه نگار با سابقه حوزه موسیقی به طور قطع از جمله آدم هایی است که می شود به او اعتماد کرد. از دیگر مهمانان حاضر در این سانس «شیما محمدی» و «مجید واشقانی» بودند که با معرفی هر یک، مورد تشویق حاضرین در سالن قرار گرفتند.

 

دلکم

در بین تمامی قطعات اجرا شده در این برنامه قطعه «دلکم » را شاید بتوان تنها آهنگی دانست که از نظر هم خوانی  نور، تکنوازی پیانو و تطابق آن با فضای آرام قطعه، تاثیرگذاری عمیق تری را به لحاظ دیداری و شنیداری در اجرای زنده این قطعه نسبت به  نسخه اصلی موجود در آلبوم «نگاه من» بر روی مخاطبان داشته باشد. قطعه ای با فضای دشتی که با میزانسنی بسیار چشمگیر و گوش نواز به زیبایی اجرا شد و حاضرین در سالن را برای لحظاتی تحت تاثیر فضای درام خود قرار داد.

از دیگر قطعات اجرا شده در این کنسرت میتوان به «درکم کن» ، ریمیکس (آخه دل من،بمون،عذاب و نمیشه)، «نباشی»، «دوست دارم»، «بیت آخر»، ریمیکس ( ماه عسل ، کی جای من اومد و خیابونا)، «بازم بخند»، «دیوار» و ریمیکس قطعات شاد( آهای خبر نداری،خیلی دلم ازت پره و باروبندیل) اشاره کرد.

در پایان برنامه نیز محسن یگانه از تیم صدابرداری مجموعه ، «بهنام شبستری» و « سجاد مهدی پور» صمیمانه تشکر واز زحماتشان بابت ارائه صدا با کیفیت مطلوب قدردانی کرد.

قطعه «درکم کن» نیز به عنوان حسن ختام این سری از تور کنسرت های تهران اجرا شد و در پایان آن یگانه از حضور تک تک دوستدارانش برای ساختن این شب خطره انگیز تشکر کرد و گفت: تور کنسرت های تهران پیش از اجرای جشنواره موسیقی فجر به اتمام رسید و به احتمال بسیار زیاد اجرای بعدی تهران در سال 95 برگزار خواهد شد. وی همچنین نوید انتشار اولین تک قطعه پس از آلبوم «نگاه من»، با نام «بهت قول میدم» را به زودی به هوادارانش داد و گفت مطمئن هستم این قطعه از جمله کارهایی است که دوستش خواهید داشت.

در این اجرای موفق وحید قاسمی(پرکاشن)، سعید برادران(پرکاشن)، عمادرضا نکویی(ویولن)، علیرضا جعفریه (گیتار اسپانیش)، حسین شریفی(ترومبون)، حسن فراهانی(ترومپت)، بنیامین بیانی(ساکسفون)، مجید برومند(گیتار باس)، بابک مالکی فر(گیتار الکتریک)، رامین زواری (درامز) و علی ثابت (پیانو و کیبورد) و همچنین در مقام رهبر گروه ارکستر محسن یگانه را همراهی کردند.

تیم خبری نوای فارس از همکاری بی دریغ میلاد حسینی و روابط عمومی و حراست نمایشگاه بین المللی تهران برای تهیه این گزارش کمال تشکر را دارد.

در ادامه عکس های شبنم نایبی از این کنسرت را ببینید:

منبع : اختصاصی نوای فارس
برای دیدن سایز اصلی روی عکس ها کلیک کنید
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q