۱۴۰۳ نهم خرداد - 03:30 ق.ظ

کامبیز گنجه‌ای: تمام قطعات اجرایی گروه کوبه‌ای در جشنواره فجر بداهه خواهد بود

تمام قطعات اجرایی گروه کوبه‌ای در جشنواره فجر بداهه خواهد بود

نوای فارس-مینا آتشی: سلسله نشست‌های سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر امروز با حضور گروه سازهای کوبه‌ای متشکل از کامبیز گنجه‌ای، حسین رضایی‌نیا، مرشد مهرگان و وحید اسدالهی در حالی در تالار وحدت برگزار شد که همایون نصیری در این نشست حضور نداشت. 

ارتباط حسی اعضا با هم خوب است

حسین رضایی‌نیا نوازنده دف در ابتدای این نشست گفت: ما پیش از برگزاری جشنواره گروه سازهای کوبه‌ای را راه اندازی کرده بودیم. امسال هم این گروه با این افراد اولین حضور خود را در این جشنواره تجربه خواهند کرد.

این نوازنده دف ادامه داد: در این برنامه شاهنامه خوانی و ضرب با همراهی ساز نقاره را خواهیم داشت. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها این گروه ارتباط حسی میان اعضای گروه است که به پیشرفت کار کمک زیادی کرده است. از آنجایی که سازهای کوبه‌ای همیشه مظلوم واقع شده ما روی آن تعصب داریم. استارت برنامه با شاهنامه‌خوانی است. بعلاوه اینکه یکسری افکت‌ها زیر صدای این استارتر وجود خواهد داشت. بعد از آن ارکستر وارد ریتم شده و بعد از اوج گیری پایان خواهد یافت. مدت اجرای ما 45 دقیقه خواهد بود.

سازهای زورخانه ای همیشه مهجور بودند

مرشد مهرگان شاهنامه‌خوان و دومین سخنران برنامه درباره این کنسرت گفت: من پیش از این تجربه کنسرت را با گروه "ضربان" داشتم و امروز از اینکه با این گروه خوب کار می‌کنم بسیار خوشحالم. متاسفانه سازهای زورخانه ای همیشه مهجور بوده است و در خفا قرار داشتند و کمتر کسی به آن توجه می‌کرد، اما در واقع این سازها پدر سازهای کوبه‌ای بوده است. خوشحالم که این ساز امروز جسارت پیدا کرده و در کنار دیگر سازها خودنمایی می‌کند.

آنسامبل کامل از ریتم‌های ایرانی

وحید اسدالهی سومین سخنران و نوازنده نقاره در این نشست خبری گفت: باعث خوشحالی است که در یک کنسرت موسیقی اقوام شنیده شده و می‌توان خودی نشان دهد. در این کنسرت هم با حضور این ساز در کنار دف فضای ریتمیکی بوجود آمده و می‌توانیم شاهد یک آنسامبل کامل از ریتم‌های ایرانی را شاهد باشیم.

این کنسرت چارچوب خاصی را دنبال نمی‌کند

کامبیز گنجه‌ای نوازنده دف و آخرین سخنران این نشست در پایان گفت: ما هدفمان برداشتن قدمی برای سازهای کوبه‌ای بود. افتخار می‌کنم که با این گروه کار می‌کنم. این کنسرت چارچوب خاصی را دنبال نکرده و تمامی قطعات اجرایی بداهه خواهد بود.

کنسرت گروه سازهای کوبه‌ای روز 28 بهمن‌ماه در ساعت 20 در تالار وحدت روی صحنه خواهد رفت.

منبع : متن از هنرآنلاین
برای دیدن سایز اصلی روی عکس ها کلیک کنید
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q