۱۴۰۲ دهم آذر - 12:03 ق.ظ

نشست خبری ثبت رکورد ده قطعه در ده ساعتامیر سینکی: من به توانایی هایم ایمان دارم

امیر سینکی: من به توانایی هایم ایمان دارم

نوای فارس- مهرنوش قضاوتی: تالار وحدت در هیاهو جشنواره بین المللی فجر، در یازدهمین روز بهمن ماه میزبان نشست خبری ثبت رکورد امیرسینکی بود. این رکورد هنری در 14ام ماه جاری در تالار رودکی به ثبت می رسد. نشست خبری این ثبت رکورد با حضور این هنرمند و نماینده انجمن حمایت از استعداد های جوان همراه با سوالات فروانی پیرامون چگونگی این رکورد هنری برگزار شد.
امیر سینکی پس از خوش آمد به حاضران، درباره ثبت رکوردش گفت: ما قصد داریم این رکورد را هم در ایران و هم در جهان ثبت کنیم. ثبت این رکورد بسیار پیچیده است. قرار بر این است که در ده ساعت ترانه سرایی، آهنگسازی، نوازندگی، میکس و مسترینگ و خوانندگی ده قطعه را به طور بداهه و زنده انجام دهم. انجمن حمایت از استعداد های جوان ما را در ثبت این رکورد همراهی می کنند. من خودم نوازنده پنج ساز هستم اما اگر در آن روز لازم باشد از سازهای دیگری هم بهره ببرم، از نوازندگان دیگر کمک می گیرم. زیرا نمی خواهم فقط از ساز هایی که نواختنش را بلد هستم در قطعات استفاده شود.
رکورد جهانی در کجا ثبت می شود؟ منظورتان گینس است؟
گینس یک کمپانی است و هزینه سنگینی را برای من که صرفا یک هنرمند هستم دارد. ما زمان بسیار کوتاهی داشتیم و موفق به پیدا کردن اسپانسر نشدیم. همچنین من برای ثبت در گینس باید به کشور عمارات می رفتم اما من می خواستم در کشور خودم این اتفاق بیفتد. امیدواریم با اتفاقات خوبی که در روابط کشور مان افتاده است این انجمن هم مانند گینس ثبت بشود. ما تمام تلاش مان این بود که در زمان جشنواره فجر باشد تا پوشش خبری خوبی داشته باشیم.
هدف تان از این کار چیست؟
گام اول یک دیدگاه خیرخواهانه بوده است. تا کنون اجرا های خیریه زیادی داشتم و دوست داشتم این کار هم خیرخواهانه باشد. این نباشد که یک نفر فقط بخواهد خودش را بزرگ کند. هدف این است که موسیقی ایران به دنیا نشان داده شود. ما چرا نباید یک خواننده بین المللی داشته باشیم؟
ثبت رکورد به چه صورت خواهد بود؟
داوران حاضر موضوعی برای ترانه سرایی مطرح می کنند. من همان جا با آن موضوع ترانه ای می نویسم. سپس آهنگسازی می کنم و آن را می خوانم. ما این قطعات را پس از ساخت به دفتر موسیقی ارجاع می دهیم. درست مثل یک آلبوم موسیقی آن را بررسی می کنند حتی ممکن است اثرم را قبول نکنند اما من با توجه به توانایی هایم مطمئن هستم که قبول می شود.
نماینده انجمن حمایت از استعداد های جوان، علیرضا محمد اسماعیل، درباره این انجمن توضیح داد: این انجمن فعالیت خودش را از سال 1386 آغاز کرده است. در ابتدا زیر نظر وزارت ورزش و جوانان بود اما الان زیر نظر وزارت کشور هستیم. ما به زودی بزرگ ترین پروژه فرهنگی، هنری، ورزشی را که تا به حال در تاریخ جهان نداشته ایم، برگزار می کنیم. در این پروژه بیش از صد نفر از هنرمندان سینما و تلویزیون، تاتر، ورزش،... از ما حمایت معنوی می کنند. امیدوار هستیم امیر سینکی در این پروژه بدرخشد و این رکورد آن طور که شایسته است، ثبت شود.

برای دیدن سایز اصلی روی عکس ها کلیک کنید
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q