۱۴۰۳ بيست و هشتم تير - 06:54 ب.ظ

در روز 10 مهرماه 93؛رسیتال پیانیست اتریشی در تالار وحدت

رسیتال پیانیست اتریشی در تالار وحدت

نوای فارس- گوتلیب والیش پیانیست اتریشی 10 مهرماه در تالار وحدت به روی صحنه می رود.

به گزارش نوای فارس؛  علی قادری یکی از مسئولان برگزاری این کنسرت ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: این برنامه با مشارکت انجمن فرهنگی اتریش در شهرهای شیراز و تهران برگزار می‌شود که در این كنسرت گوتلیب والیش، پیانیست صاحب نام اتریشی، قطعاتی از هر چهار دوره موسیقی کلاسیک اروپا شامل باروک، کلاسیک، رومانتیک، مدرن را اجرا خواهد كرد.

او افزود: این نوازنده در بخش اول پارتیتای شماره 1 در سی بمل ماژور (BWV 825) از یوهان سباستیان باخ، دو ترانه تغزلی از گرهارد شدل آهنگساز معاصر اتریشی، و سونات شماره 11 در سی بمل ماژور (اپوس 22) از لودویگ وان بتهوون و در بخش دوم نیز ترانه‌های 1917 از لئو ارنشتاین آهنگساز معاصر آمریکایی، و واریاسیون بر روی تمی از باخ (S 180) اثر فرانتس لیست را می‌نوازد.

گوتلیب والیش كه در گذشته كنسرت‌هایی در فرهنگسرای نیاوران، فرهنگستان هنر و تالار احسان شیراز برگزار كرده قبل از اجرا در تهران 6 مهرماه در سالن حافظ شیراز به روی صحنه رفت.

او همچنین در روند برگزاری كنسرت‌های خود در تهران و شیراز به دعوت گروه موسیقی دانشگاه تهران یک مسترکلاس پیانو در پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران برگزار می‌كند.

گوتلیب والیش که فرزند مادری ایرانی و پدری اتریشی است از نوازندگان فعال و پرکار حال حاضر اتریش به حساب می‌آید.

وی در شهر وین زاده شده و در خانواده‌ای موسیقی‌دان پرورش یافته است. داییِ بزرگ او یوهان نِپُموک داوید از آهنگ‌سازان معاصر اتریش بود. والیش شش ساله بود که در دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین پذیرفته شد و سپس در کلاس‌های کالج اسکاتلندی در وین حضور یافت.

او تحصیلات خود را در وین نزد هاینتز مِدژیمُرِش تکمیل کرد. انگیزه‌های فراوان هنری او را بر آن داشت تا در مسترکلاس‌های استادان اُلِگ مایزِنبِرگ، دیمیتری باشکیرُف، و پاسکال دُووآیُن در دانشگاه هنر برلین و ژَک روویِه در پاریس شرکت کند.

والیش نخستین کنسرتِ خود را هفت سالگی اجرا کرد و در دوازده سالگی، نخستین اجرای عمومی خود را در سالن انجمن موسیقی وین به صحنه برد. اجرای کنسرتی به رهبری یِهودی مِنوهین در سال 1996 سرآغاز فعالیت‌های جهانی وی بود. تنوع و گسترده‌گی برنامه‌های اجرایی والیش به اندازه‌ایست که او را در زمرة متنوع‌نوازترین پیانیست‌های کشورش قرار داده است. گستره برنامه‌های اجرایی وی از آثار کلاسیک وینی تا موسیقی معاصر را در بر می‌گیرد.

گوتلیب والیش برنده چندین مسابقه جهانی پیانو است که از آن جمله جایزه نخست و جایزه بزرگ ایوُ پُگُرِلیچ در مسابقه جهانی اِستراوینسکی (ایالات متحدة آمریکا) را می‌توان نام برد. وی هم‌چنین فینالیست مسابقه ملکه الیزابت در سال 1999در بروکسل بوده است.

گوتلیب والیش با ارکسترهای فراوانی همچون اركستر فیلارمونیک وین، ارکستر سمفونیک رادیو وین، ارکستر جوانان گوستاو مالِر، سینفُنیا وارسُویا، ارکستر مجلسی اِشتوتگارت، کامِراتایِ سالزبورگ، ارکستر فیلارمونیک سلطنتی لیوِرپول، ارکستر سمفونیک ترُندهایم و ارکستر فیلارمونیک زاگرِب به اجرا پرداخته است.

رسیتال پیانو والیش 10 مهرماه ساعت 21:30 در تالار وحدت برگزار می شود كه علاقمندان برای تهیه بلیط می توانند به سایت سی‌گذر مراجعه كنند.

منبع : روابط عمومی
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q