۱۴۰۲ دهم آذر - 12:44 ق.ظ

با بداهه خوانی و بداهه نوازی های هنرمندانه؛«انعکاس سکوت» حسین علیشاپور در موسیقی

«انعکاس سکوت» حسین علیشاپور در موسیقی
نوای فارس-دومین کنسرت از تور «انعکاس سکوت » به خوانندگی حسین علیشاپور و نوازندگی مهدی رستمی ( سه تار وشور انگیز ) ، ادیب رستمی ( تنبک و کمانچه ) و تارا جاف در سالن TURNER SIMS شهر ساوتهمپتون برگزار شد.

بخش نخست این کنسرت به بداهه خوانی و بداهه نوازی اختصاص داشت . علیشاپور در این بخش آوازهایی را در بیات زند با مطلع  ای ساربان آهسته رو کآرام جانم می رود  از سعدی آغاز کرد و پس از مدگردی هایی در قراباغ و افشاری ، به بیات ترک بازگشت و تضنیف  بس کن ای دل  را از ساخته های مرتضی نی داوود با کلامی از پژمان بختیاری خواند . این آواز که با جواب های هنرمندانه و متناسب مهدی رستمی و تنبک نوازی خوب ادیب رستمی همراه بود ، بسیار مورد توجه و استقبال تماشاچیان قرار گرفت .

در بخش دوم برنامه تارا جاف نوازنده ی چنگ نیز به گروه اضافه شد و به همراهی مهدی و ادیب رستمی که در این بخش شورانگیز و کمانچه می نواختتد ، بخش تلفیقی موسیقی کردی و دستگاهی ایرانی آغاز شد .
در این قسمت تارا جاف ضمن نواختن هارپ ، تصانیفی را مرکب از موسیقی قدیم کردی ، نیز ساخته های خود اجرا کرد که در میان تصانیف ، علیشاپور ، متناسب با کلام کردی ، اشعاری از سعدی ، مولانا ، امیر خسرو دهلوی و عبید زاکانی را به آواز خواند . این بخش نیز همچون بخش نخست ، تشویق های متعدد و ممتد تماشاچیان را در پی داشت .

قرار است این کنسرت ها طی روزهای آینده در شهرهای لندن ، بیرمنگام و شفیلد ادامه یابد.
به اشتراک بگذارید :


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q