۱۴۰۳ پنجم ارديبهشت - 05:31 ق.ظ

گروه «همنوازان حصار» 12 و 13 مهر ماه در گیلان؛«عبور»علی قمصری و محمد معتمدی به شهر باران افتاد

«عبور»علی قمصری و محمد معتمدی به شهر باران افتاد

نوای فارس-محمد غلامی پور: گروه موسیقی «همنوازان حصار» به سرپرستی و آهنگسازی «علی قمصری» و با خوانندگی «محمد معتمدی» 12 مهرماه در شهر رشت به روی صحنه می رود.

به گزارش نوای فارس،گروه موسیقی «هم نوازان حصار» در ادامه تور کنسرت «عبور» به گیلان می رود و طبق برنامه در تاریخ 12 مهر ماه در سالن خاتم الانبیاء شهر رشت به اجرای کنسرت می پردازد.همچنین این تور پس از عبور از شهر باران به سیاهکل خواهد رفت و در تاریخ 13 مهر در این شهر به روی صحنه ظاهر خواهد شد.

در بخش اول این کنسرت علی قمصری و محمد معتمدی، دوئتی را به صورت ساز و آواز بداهه اجرا می کنند و در بخش بعدی قطعات کم حوصله ها با شعر فاضل نظری، اجاق لحظه ها با شعر محمدعلی بهمنی، هرچه می خواهی بگو با شعر مهرداد اوستا، دست ناپیدا با شعر شفیعی کدکنی و چه نزدیک با شعر مولانا ارائه می شود.

در این کنسرت سیاوش روشن (عود) به همراه کامران منتظرى (تمبک) در کنار علی قمصری (سرپرست، آهنگساز و نوازنده تار) و محمد معتمدی (خواننده) به هنرنمایی خواهند پرداخت.

کنسرت «عبور» شامل قطعاتی به آهنگسازی «علی قمصری» و آواز «محمد معتمدی» است که  در بیست و نهمین جشنواره موسیقی فجر اجرا شد و پس از آن در اسفند ماه سال گذشته  در تالار وحدت تهران به روی صحنه رفت.گروه «هم نوازان حصار» تور شهرستان های کنسرت «عبور» را در سال جاری آغاز کرده و پیش از این در شهرهای اصفهان و شیراز به اجرا پرداخته است.

«علی قمصری» و«محمد معتمدی» پیش از این در مجموعه های مختلفی با یکدیگر همکاری داشته اند که از آن جمله می توان به کنسرت «برفخوانی» اشاره نمود که برخی از قطعات ماندگار آن، در این کنسرت اجرا خواهد شد. گفتنی است مجموعه «عبور» که برای یک کوارتت زهی با همراهی تار و پرکاشن آهنگسازی شده است در امتداد نگرش تکنیکی مجموعه «برفخوانی» خلق شده است.

علی قمصری تاکنون آلبوم‌های «نقش خیال»، «سرو روان»، «آب نان آواز»، «چه آتشها»، «شور پریشانی»، «سرمستی»، «تنیده در خطوط موازی» و «برفخوانی» را منتشر کرده است.

منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q