۱۴۰۳ چهارم ارديبهشت - 02:25 ق.ظ

مهدی وجدانی خبر داد:آنسامبل «نوای صلح» برگزار می شود

آنسامبل «نوای صلح» برگزار می شود

نوای فارس-لی لا رضایی: مهدی وجدانی از برگزاری کنسرت آنسامبل «نوای صلح» در تالار رودکی خبر داد.

مهدی وجدانی؛رهبر ارکستر «نوای صلح» از برگزاری کنسرت گروه خود با همین عنوان خبر دادو گفت: این کنسرت در روز 12 مهرماه 93 در تالار رودکی تهران و زمان برگزاری آن در ساعت 20 خواهد بود .

وی افزود: ارکستر « نوای صلح » با اجرای قطعات خاطره‌انگیزی از موسیقی‌ فیلم‌ها و سریال‌هایی که مردم با آن‌ها خاطره دارند در تالار رودکی بروی صحنه می رود. این کنسرت با 17 نوازنده و گروه کر روی صحنه خواهند رفت و سازهایی مانند تار، کمانچه، سازهای کوبه‌ای و فلوت با ارکستر هم‌نشین خواهند شد و چهار همخوان نیز با ارکستر همراه می شوند.

وجدانی که در این ارکستر پیانو خواهد نواخت در ادامه افزود: ترکیب ارکسترزهی به صورت کامل است و از سازهای سنتی که در این اجرا مورد استفاده قرار می‌گیرند می‌توان به سنتور، قانون، سه تار و کمانچه اشاره کرد. همچنین از میان سازهای کوبه ای که در گروه کوبه ای حضور دارند، می‌توان از تیمپانی و دف یاد کرد.

وی تصریح کرد:  بداهه‌نوازی تار و پیانو، قطعه‌ای برای ارکستر و ساز کمانچه و قطعه‌ای برای تار، کمانچه و ارکستر، همراه قطعه‌ »به تماشای مهتاب » با فضایی ایرانی در این کنسرت اجرا خواهد شد.

وجدانی در معرفی نوازندگان این کنسرت گفت: مهدی جهانی ، مهسا علیپور ، نادر افشار ، پژمان مالکی ، مینا صابری و فرناز ساحری ( نوازندگان ویولن ) ، ویدا سران ( نوازنده آلتو ) ، زهرا یکانی ( نوازنده ویلنسل ) ، لیدا باقری (نوازنده فلوت ) ، علی بی نیاز (نوازنده تار ) ، نیوشا رشیدی (نوازنده کمانچه ) ، آیدا امیری مقدم و صابر جعفری (نوازندگان دف ) و مریم افراز ، الهام خرم روز ، موژان معارف ( گروه کر ) اعضای ارکستر نوای صلح را تشکیل می دهند.

 در این کنسرت که به مدیریت احسان تارخ برگزار می شود، وی همراه با گروه کوبه ای در خدمت گروه خواهد بود. همچنین قرار است در این کنسرت قطعات ماندگار موسیقی ایران و جهان برای مخاطبان به اجرا در آید.

آنسامبل در واقع همنوازی در موسیقی است .همنوازی یا گروه‌نوازی، همان نوازندگی هماهنگ جمعی است که در اصطلاح موسیقیایی به آن «آنسامبل » گفته می‌شود. یعنی دو یا چندین نوازنده با سازهای مختلف به کار گروهی می‌پردازند .

کنسرت آنسامبل «نوای صلح» به سرپرستی مهدی وجدانی در ساعت 20 روز 12 مهرماه در تالار رودکی تهران برگزار می شود.

قیمت بلیت های این کنسرت 20 و 25 هزارتومان تعیین شده است و علاقه مندان می توانند برای تهیه بلیت به www.sigozar.com مراجعه و نسبت به خرید بلیت اقدام کنند.

منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q