۱۴۰۳ پنجم ارديبهشت - 06:00 ق.ظ

با صدای حسین علیشاپور و رسول رهو؛کنسرت ساز و آواز در نیاوران

کنسرت ساز و آواز در نیاوران

نوای فارس-لی لا رضایی: حسین علیشاپور از برگزاری کنسرتی بداهه در فرهنگسرای نیاوران خبر داد.

حسین علیشاپور؛ خواننده سنتی کشورمان در گفت و گو با نوای فارس از برگزاری کنسرتی بداهه در همسرایی با رسول رهو خبر داد و در این باره گفت: در همراهی و همسرایی با رسول رهو در فرهنگسرای نیاوران بداهه خوانی خواهم کرد.

این خواننده در ادامه گفت: محمد آدینه و طینوش بهرامی ، نوازندگان تار ، در این کنسرت کنار ما نوازندگی خواهند کرد . همچنین سارا فطرس با دایره به عنوان نوازنده این ساز در کنار ماحضور خواهد داشت. محمدرضا شرایلی نیز به همراه محمد آدینه به تنبک نوازی می پردازد.

علیشاپور درخصوص زمان این کنسرت گفت: این برنامه روز جمعه 18 اردی بهشت ماه ، ساعت 21 در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

رسول رهو ، شاگرد استادانی چون علی اصغر شاهزیدی ، دکتر حسین عمومی و منوچهر همایون پور است ؛ او آواز را در شیوه ی استادان اصفهانی می خواند و در آلبوم نگارینه به آهنگسازی سیامک جهانگیری نیزهمراه با حسین علیشاپور خوانندگی کرده است .

طینوش بهرامی از نوازندگان با سابقه  تار است که سابقه ی همکاری با استادانی چون پرویز مشکاتیان ، در گروه عارف و حسین علیزاده  ( گروه سه تارنوازان ) را در پرونده ی خود دارد . او که پس از سالیان اقامت در انگلستان و تحصیل در رشته  اتنوموزیکولوژی به ایران بازگشته ، اواخر شهریور ماه امسال کنسرتی موفق را با آواز علیشاپور در رودکی برگزار کرد.

حسین علیشاپور نیز که به تازگی و در تاریخ 5 مهرماه جاری کنسرتی را همراه با کیهان کلهر نوازنده ی شهیر کمانچه در قونیه برگزار کرده است ، اخیرا فعالیت خود را بر حوزه  ساز و آواز متمرکز نموده که این کنسرت نیز از جمله ی فعالیت های مذکور به حساب می آید.

محمد آدینه هم نوازنده  تار و هنرآموخته نزد استاد هوشنگ ظزیف و فریدون احتشامی ست . او نیز تار را در مکتب اصفهان و متاثر از شیوه ی استاد جلیل شهناز می نوازد.

منبع : روابط عمومی
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q