۱۴۰۳ چهارم ارديبهشت - 01:52 ق.ظ

پیروز ارجمند از اجرای کنسرت با مضمون صلح خبر دادسفیر صلح به روی صحنه رفت

سفیر صلح به روی صحنه رفت


نوای فارس- امید حجت که پیش از این از سوی گری لوئیس، نماینده سازمان ملل در ایران سفیر صلح خوانده شده بود، شب گذشته (16 مهرماه) در سالن آفتاب ایوان شمس به اجرای کنسرت پرداخت.
کنسرت با پخش نماهنگ صلح و عشق آغاز و پس از آن قطعه «یه روز از پیش تومی رم» در میان استقبال حاضران اجرا شد.
در ادامه اجرا قطعه «فریاد بلند» به زبان انگلیسی تقدیم علاقمندان شد وحجت در خصوص این قطعه گفت: اولین کار راک است که مجوز پخش در صدا و سیمارا گرفته است.
پس از قطعه  «فریاد بلند» قطعات «همون که یه شب»، «مزاحم»، «یه روزی می رسه»، «بی خوابی»، «آرزو»، «آروم آروم»، «مهتاب قصه»، «صلح و عشق»، «تونخندی»، «سادگی» و «عشق بی آزار» اجرا شد که حجت قطعه «عشق بی آزار» رابه همسرش تقدیم کرد. وی علاوه بر خواندن قطعات به نواختن گیتارالکتریک می پرداخت.
پس از پایان اجرا، دو قطعه «یه روز از پیش تو می رم» و «آروم آروم» به درخواست حاضران و گروه ارکستر دوباره اجرا شد.
اجرای شب گذشته این کنسرت با حضور چهره های بسیاری از جمله پیروز ارجمند،محمد میرزمانی، نادر مشایخی، امیر بکان، استاد بیگی، مریم حیدرزاده، علی افشار، شهاب چگینی به روی صحنه رفت.
کنسرت امید حجت را به مقر سازمان ملل در پاریس می بریم
پیروز ارجمند در خصوص حمایت از اجرای کنسرت هایی با مضمون صلح در خارج ازکشور بیان کرد: امسال به طور خاص بحث صلح و امید را داریم که در راستای یکدیگرهستند. زمانی که جنگ را درکشورمان تجربه کردیم، یک دفاع مقدس بود
یعنی ما هیچ موقع کشور متخاصمی نبودیم و به حریم کشورها احترام گذاشته ایم و در واقع ذاتاً مردم صلح طلب و مهمان نوازی هستیم.
وی با تاکید بر اینکه بحث صلح از شعارهای آقای دکتر روحانی هست و ما به آن احترم می گذاریم، گفت: به طور مشخص امسال ما از برنامه «شیپور صلح»حمایت کردیم که اجرای ارکستر مجلسی تهران به رهبری بردیا کیارس و به خوانندگی محمد معتمدی و آهنگسازی علی قمصری بود که قصد داریم این برنامه را در کشورهای مختف دنیا به عنوان نماد صلح و صلح طلبی اجرا کنیم.
رئیس دفتر موسیقی در خصوص  بحث صلح در موسیقی پاپ تصریح کرد: در بخش پاپ هم امید حجت را حمایت کردیم تا در چند مجمع رسمی اجرا داشته باشند؛ یکی از آنها مراسم رونمایی از سرود جام جهانی و دیگری اجرایی در سازمان ملل
بود.
ارجمند خاطرنشان کرد: حضور من امشب به جهت تکریم و عرض احترام به این گروه وآقای حجت است که از خوانندگان، آهنگسازان و نوازندگان بسیار خوب وجزء پیشکسوتان این رشته در ایران هستند ضمن اینکه ایشان چند ویژگی منحصربه فرد دارند؛ یکی از آنها تسلط وی به زیان انگلیسی است؛ علاوه بر آن این شخص، اخلاق مدار و هنرمند متعهدی است که تمام اینها منجر به حمایت همه جانبه ما از ایشان می شود.
این مقام مسئول اظهار داشت: برنامه خود را با کمیسیون ملی یونسکو ادامه می دهیم که بتوانیم بخشی از برنامه های صلح را که یکی از آنها مربوط به آقای حجت و دیگری ارکستر مجسی تهران است احتمالا در مقر یونسکو در پاریس اجرا کنیم.
ارکستر ایستگاه دربخش زهی و بادی به سرپرستی مهدی نوروزی و رهبری امید رجبی، امید حجت را همراهی می کردند. در این ارکستر هنرمندانی چون نیما زاهدی، عماد نکویی، فرمهر بیگلو، مهرنش پویا، مرضیه مزینانی، سینا کلور،مهرداد عالمی، سالار غفاربجویی، ویدا ملاحسنی، آرمین قیطاسی، الیکا ملک،ستاره حیدری، پگاه فاضل و نادر ارجمند حضور داشتند.
یونس اسکندری، نوازنده پیانو؛ عادل دهقانی، نوازنده گیتار؛ ادوارد دانیال زاده، درامز؛ ایمان حجت، نوازنده گیتار؛ شهراد امیدوار، نوازنده گیتار وخواننده 2؛ شهریار باطانی، نوازنده گیتار بیس و غلامرضا معرف، نوازنده پرکاشن در بخش پاپ هنرنمایی کردند.
گفتنی است کنسرت امید حجت 17 مهرماه نیز ساعت 21 در سالن آفتاب ایوان شمس اجرا خواهد شد و علاقمندان به منظور تهیه بلیت می توانند به سایت ایران کنسرت مراجعه کنند.

منبع : روابط عمومی
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q