۱۴۰۳ چهارم ارديبهشت - 01:20 ق.ظ

به همت نشر پردیس موسیقی معاصر دو اثر جدید موسیقایی منتشر می شود

 دو اثر جدید موسیقایی منتشر می شود

نوای فارس-مازیار رضایی: نشر پردیس موسیقی معاصر دو آلبوم موسیقی را همزمان باهم منتشر و روانه بازار موسیقی کشور خواهد کرد.

نشرپردیس به انتشار دوآلبوم موسیقی همرمان با هم اقدام کرده است که قرار است آنها را هفته آینده روانه بازار موسیقی کشور کند.

«رویای آشفته» عنوان یکی از این آلبومهاست که ایده اجرای آن ، از سوی شورای شهرسووا (در جنوب شرق فرانسه) به مناسبت صدوپنجاهمین سالگردالحاق این منطقه به فرانسه ، به دوپیانیست پر آوازه فرانسوی ، ژان گابریل لاپییر (یانگ) و فیلیپ کودکوپیشنهاد داده شد. آنچه در این اثر به اجرا در آمده است ، اجرای واریاسیون بروی تم های محلی منطقه سووا بوده است.

غالب این تم ها ، به قرون ۱۵ و ۱۹میلادی باز می گردند که در این اثر برای اجرا با دو پیانوتنظیم شده است.

این دو هنرمند در این اثر کوشیده اند تا با بهره گیری از تکنیک های معاصر و باایجاد تغییراتی کوچک در فرم اصلی ، سازگاری و جذابیت این قطعات برای شنونده را بالا ببرند.

 این اثر ، درپنج بخش بر اساس الهام ازجغرافیای منطقه سووا و همچنین بازسازی ملودی هایی از هنرمندان نامی این منطقه مانند هکتور برلیوز، سزار فرانک و گوستاو شارپنتیه شکل گرفته و اجرا شده است.

«پرواز جان»عنوان آلبوم دیگر است که آهنگساز این مجموعه ، سینا وجانی ،هنرمند ایرانی تبار مقیم آلمان را می  توان سفیر موسیقی شرق و غرب دانست.

 گرایش وی به موسیقی معنا گرا از آنجا سرچشمه می گیرد که وی در مناطق متنوعی به لحاظ جغرافیا سالها زندگی کرده و با فرهنگ محلی آن مناطق ، ازتبت تا به آمریکای جنوبی اجین شده است .

علاقه وی به متون مقدس ادیان مختلف باعث بدست آوردن تجارب عرفانی فوق العاده ای شده است که بخشی ازاین تجربه در موسیقی وی تجلی یافته است.

این اثر مجموعه آهنگسازی های تجربی وی برروی ساختار موسیقی شرق و جنوب شرق آسیا شامل تبت ، مغولستان وشبه قاره هند است  که با همکاری هنرمندان بزرگی همچون خوزه لویس پادیلا(موسیقیدان و شرق شناس) و گابریل موجیکا ، اجرا گردیده است.استفاده از آوا ، ادوات الکترونیک و همچنین سازهای غربی، این مجموعه رابه اثری تجربی و تلفیقی بدل می کند که شنونده براحتی می تواند با آن ارتباط برقرار کند.

پیشتر از این هنرمند ،بخشهایی از دو اثردیگر وی بنامهای بودای شرقی و زرتشت منتشر شده است.

 

منبع : روابط عمومی
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q