۱۴۰۲ دهم آذر - 12:46 ق.ظ

​گزارش نوای فارس از کنسرت امید حاجیلیشبی پر از انرژی و نشاط با همراهی حاجیلیتو

شبی پر از انرژی و نشاط با همراهی حاجیلیتو
نوای فارس – حسین رجب نیا: سه شنبه 22 تیر ماه، کنسرت امید حاجیلی همزمان با انتشار آلبوم جدید او به نام «حاجیلیتو» در سالن میلاد نمایشگاه تهران در دو سانس برگزار شد. شور و هیجان اجراهای حاجیلی غیر قابل انکار است، از این رو به نقل از او با وجود هزینه بالای بلیت ها، طی دو روز تمام صندلی های کنسرت به فروش رسیده بود.
حدود ساعت 19:30 که حضار بر روی صندلی های خود مستقر شده بودند، حاجیلی با یکی از قطعات پر هیجان بندری خود با نام «دلبر سیاه» با اجرای سولوی نی انبان مسعود پهلوان به روی صحنه آمد.
بعد از اتمام این قطعه، سلام و احوال پرسی گرمی با مخاطبان خود انجام داد و آلبوم «حاجیلیتو» را که پس از 8 سال در آن روز انتشار یافته بود را به مردم معرفی کرد. طی این 8 سال تک قطعه های زیادی از حاجیلی شنیده ایم که همه به طور رایگان به دست مخاطبین رسیده است، اما وی از مردم درخواست کرد به دلیل آنکه هزینه زیادی صرف این آلبوم شده است، از این پس نسخه اصلی این آلبوم را تهیه فرمایند.
تقریبا تمام اجراهای حاجیلی در بین مخاطبانش آشنا و پر رنگ هستند که اکثریت سالن با او همراهی می کردند. قطعه «افتاد» هم از این قائله مستثنی نبود. به نقل از وی، زمانی که در حال ساخت این قطعات بوده است، شور و هیجان سالن را پیش بینی می کرده است، به همین دلیل از مخاطبانش در خواست کرد که به اصطلاح او " زیرپوستی" هیجان خود را بروز دهند تا ادامه کارش و انتشار آلبوم های او با مشکل مواجه نشوند.
«وقت گل نی» قطعه بعدی بود که از آلبوم جدیدش انتخاب شده بود. برای اجرای قطعه بعدی، حاجیلی یکی از کارهای مشترکش با رضا صادقی را با نام « برای عاشقی دیره » انتخاب کرد که شاهد هنرنمایی اجرای سولو ترومپت خودش نیز بودیم.
در برنامه امشب آرشام غفوری و مجید برومند نوازندگان سازهای گیتار الکتریک و گیتار بیس بودند. همچنین ساکسوفون و ترومپت توسط آرش صمیمی و محمد مرتضوی نواخته شد.
یکی از نقاط قوت اجراهای امید حاجیلی می تواند این باشد که برای قطعات متفاوت از ساز های محلی خاصی استفاده می شود. برای اجرای «تردست» که یکی از به یاد ماندنی ترین کار های او نیز می باشد،  برادران عبدی پور نوازندگان سازهای سورنا و دهل بر روی صحنه آمدند. امید حاجیلی برای مدت دوسال با یک گروه ثابت کار کرده است که از حس رضایت خویش با مخاطبانش گفت. همچنین از تهیه کنندگان کارهایش، پوریا زارع فرد و مجید عبدی، تشکر ویژه به عمل آورد. پوریا افشاری هم نقش مدیر برنامه های امید را ایفا می کند که به اعتقاد حاجیلی یکی از بهترین مدیر برنامه ها می باشد.
 یکی دیگر از کارهای قدیمی امید نیز در این شب اجرا شد. «ربابه» که باز هم حاضرین از اجرای ترومپت خود حاجیلی بهره بردند. در ادامه «وای وای» امید حاجیلی هم نوایی اکثریت مخاطبانش را به همراه داشت. ساز های بادی نقش بسیار مهمی را در اجراهای امید ایفا می کنند. حسین شریفی که به اعتقاد امید بهترین ترومبونیست کشورمان می باشد، اعتباری برای گروهی که او در آن می نوازد محسوب می شود. همچنین عرشیا والی و حسن فرهانی دو نوازنده دیگر ترومپت اجراهای امشب امید حاجیلی بودند. یکی دیگر از محبوب ترین کار های او در میان دوست دارن امید قطعه  «باریکلا » است که با اجرای ساکسوفون آرش صمیمی نشاط سالن به اوج خودش رسید. حاجیلی از خاطره چهار ساله اش در کنار مرحوم ناصر عبداللهی گفت که به یاد او قطعه «باغ مولوی» را به روی صحنه آورد. در اجرای امشب این برنامه، نقش پر رنگ گروه کر بر هیچ کس پوشیده نبود. سمیرا ملک، مریم کی احمد، آناهیتا اعتمادی، محمد ماهرویان، صابر شفیعی  به سرپرستی مجید کمالی گروه کر برنامه امشب حاجیلی را تشکیل دادند. به طور قطع شور و هیجان موجود در سالن با اجرای «دلبر»  به اوج خود می رسید، به خصوص با اجرای قارمان و نقاره رضا اسداللهی و سامان علوی این "شرایط زیرپوستی"  به یادماندنی شد. اجراهای بعدی امید، کاری متفاوت با نوازندگی نی از آرش صمیمی بود. قطعه خراسانی با نام «ترک دیار» و همچنین «رعنا» نیز از تشویق و همراهی حاضرین مستثنی نبود. به اعتقاد امید، هزینه بلیتی که مخاطبینش متقبل شده اند در طول برنامه های او باید "حلال" شود. بنابر این از هیچ تلاشی برای به جامه عمل پوشانیدن این مهم دریغ نخواهد کرد. به دلیل آن که در این هنگام اوقات ملکوتی اذان مغرب به وقت تهران فرا رسیده بود، برنامه دقایقی متوقف شد. سپس امید دوباره با قطعه «ای داد» و نوای ساز نی انبان به روی صحنه آمد. قطعات پایانی این کنسرت از کارهای اجرا شده در برنامه امشب  با نام های «باریکلا» و «تردست»  انتخاب شده بود و حسن ختام این برنامه پر از شور و هیجان «لبر» بود. این خوشحالی و شعف مخاطبان امید به اندازه ای بود که پس از اتمام این برنامه، تا اخرین لحظه ترک پله های سالن میلاد، صدای هیجان دوست داران امید به گوش می رسید.
این کنسرت به همت موسسه فرهنگی – هنری «رویال هنر پارس» برگزار شد.
تیم خبری نوای فارس از همکاری بی دریغ یعقوب جهانگیری، امیر رضا رعیتی و هم چنین حراست و روابط عمومی سالن میلاد نمایشگاه بین المللی کمال تشکر را دارد.
 منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q