۱۴۰۳ پنجم ارديبهشت - 07:35 ق.ظ

از شب گذشته آغاز شدگروه کیتارو به مدت پنج شب در تهران برروی صحنه می رود

گروه کیتارو به مدت پنج شب در تهران برروی صحنه می رود

نوای فارس-کنسرت کیتارو با حضور نوازنده شهیر کشورژاپن ماسا نوری تاکاهاشی با همراهی 12 نوازنده اصلی این گروه و تعداد38 نفر ازنوازندگان ارکسترسمفونیک ازروز چهارشنبه 23 مهرماه به مدت 5شب درتالار وزارت کشوربرروی صحنه می روند .

رهبری ارکستر به عهده نادرمرتضی پور رهبر سابق ارکسترسمفونیک تهران ومشاور بین الملل دفترموسیقی است. مدیر هنری این ارکستر را دکتر حمید عسکری رهبر گروه کردفترموسیقی به عهده دارد .

تمرین های گروه ایرانی از 10روزقبل آغاز شده و تمرینات مشترک با گروه کیتارو از22 مهر ماه آغازشده است .

زمان اجرای کنسرت 115 دقیقه بدون تنفس خواهد بود، که 47دقیقه از مدت زمان این  اجرا رااعضای گروه کیتارو به همراه ماسانوری تاکاهاشی 8 قطعه را اجرا خواهند نمود.

8 قطعه اجرایی گروه کیتارو شامل قطعاتی چون : Hajimari sozo –koi-orochi-heaven and earth-thinking of  you-matsuri-reimei-kokro است .

قطعه:  (Hajimari sozo )مربوط به موسیقی متن فیلم جاده ابریشم بوده که برای آهنگساز آن ماسانوری تاکاهاشی شهرت جهانی به همراه داشته است .

ماسانوری تاکاهاشی پس از آشنایی با ساز جادویی‌«سینتی سایزر» به‌طور جدی قدم به عرصه موسیقی جهان نهاد. اولین آلبوم این نوازنده وآهنگساز در سال 1976 منتشر شد «داستان ماه کامل» و «بهشت» از نخستین آلبوم‌های او هستند. او تا کنون 30 آلبوم منتشر کرده که بسیاری از آن‌ها جزو پرفروش‌ترین آثار موسیقی جهان بوده‌اند.

این اولین حضور آهنگسازی برجسته وجهانی پس ازانقلاب اسلامی درایران است.کیتارو به همراه نوازندگان گروه خود بامداد 22مهرماه وارد تهران شده است .

رهبر گروه کیتارو پس از همکاری در ساخت موسیقی سریال مستند «جاده ابریشم» به شهرت و محبوبیتی بین‌المللی دست پیدا کرد و سرانجام جوایز معتبر «گرمی» و «گلدن گلوب» را از آن خود کرد.

به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q