۱۴۰۳ پنجم ارديبهشت - 06:54 ق.ظ

سامان احتشامی خبر داد:ترانه های قدیمی مجددا اجرا خواهند شد

ترانه های قدیمی مجددا اجرا خواهند شد

نوای فارس-لی لا رضایی: سامان احتشامی از برگزاری نمایش«ترانه های قدیمی» در برج میلاد تهران خبر داد.

سامان احتشامی در گفت و گو با نوای فارس با اعلام این خبر گفت: ترانه های قدیمی به کارگردانی محمدرحمانیان در روز 26 مهرماه  راس ساعت 22 در تالار وحدت تهران مجددا روی سن می رود. این نمایش همچنین قرار است در روزهای 29 و 30 مهرماه در تالار هنر شهر اصفهان برگزار شود.

احتشامی درباره نمایش ترانه های قدیمی گفت: این نمایش، مجموعه ای است که براساس اپیزودهای مختلف نوشته شده است و فردین خلعتبری این قطعات را متناسب با این اپیزودها انتخاب کرده است.

وی افزود:  ترانه های قدیمی به نوازندگی پیانو توسط من وبه خوانندگی علی زندوکیل خواهد بود. موسیقی-نمایش«ترانه های قدیمی» مجموعه ای است که براساس اپیزودهای مختلفی توسط محمد رحمانیان نوشته شده و فردین خلعتبری این قطعات را متناسب با این اپیزودها انتخاب کرده است.

احتشامی با تاکید بر اینکه 8 تصنیف برای اجرا در«ترانه های قدیمی» در نظر گرفته شده است گفت:  این تصانیف از آثار زنده یادان همایون خرم، مجید وفادار و روح الله خالقی انتخاب شده اند.

این 8 تصنیف شامل قطعات«شب های تهران»، «شهرزاده رویا»، «زندگی خوب است»، «ساری گلین»، «چو مرغ شب»، «رفته»، «به سوی تو» و «تا بهار دلنشین» می شود.

گفتنی است؛ بخش کلامی این تصانیف توسط خود علی زندوکیل طراحی شده که با نوازندگی پیانوی سامان احتشامی اجرا می شود.

این موسیقی نمایش از مجموعه ای اپیزودیک با داستان های مختلف تشکیل شده که در نقاط مختلف شهر تهران همچون«برج میلاد»، «متروی تهران»، «کافه نادری»، «پایانه شرق تهران»، «اتوبان حقانی»، «شهرک غزالی»، «میدان فردوسی» و «امامزاده صالح» روی می دهد.

«ترانه های قدیمی» با بازی علی عمرانی، مهتاب نصیرپور، حبیب رضایی، افشین هاشمی، اشکان خطیبی، علی سرابی، سحر دولتشاهی، معصومه رحمانی و پرستو رحمانیان سال گذشته در تالار شمس(اکو) روی صحنه رفت و امسال توری در سراسر ایران دارد. در این موسیقی-نمایش فردین خلعتبری به عنوان مشاور کارگردان همکاری دارد، سامان احتشامی پیانو می نوازد و علی زندوکیل منتخبی از ترانه های ماندگار موسیقی ایران را می خواند.

 

 

منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q