۱۴۰۳ پنجم ارديبهشت - 07:29 ق.ظ

به منظور اعتراض به قیمت گزاف بلیت میلادنمایشگاه؛فرهاد جواهر کلام به جای سالن میلاد در اریکه کنسرت می دهد

فرهاد جواهر کلام به جای سالن میلاد در اریکه کنسرت می دهد

نوای فارس- لی لا رضایی: فرهاد جواهر کلام پس از محرم و صفر کنسرت می دهد.

فرهاد جواهر کلام؛ خواننده پاپ کشورمان در گفت و گو با نوای فارس از برگزاری کنسرت خود در تهران خبر داد و در این باره گفت: این کنسرت پس از ایام محرم و صفر و در شهر تهران برگزار می شود و من به منظور اعتراض به قیمت گزاف بلیت کنسرتهایی که سالن میلاد نمایشگاه برگزار می شود، تصمیم گرفته ام تا اطلاع ثانوی در سالن این برج کنسرتی برگزار نکنم. به جای این کار کنسرت خود را در سالن اریکه ایرانیان برگزار خواهم کرد.

خواننده «پسر ایرونی» در پاسخ به اینکه آیا این کار چاره ساز خواهد بود یا خیر گفت: من برای این کارم دلیل دارم . درست است که من در برج میلاد کنسرت داشته ام و تهیه کننده و دوستانم بر این باورند که برگزاری کنسرت در سالن اریکه چندان مناسب من نیست، اما این یک حرکت اعتراضی در برخورد مسولان برج میلاد است که به دلخواه خود قیمت سالن را هر روز گرانتر از قبل می کنند.

جواهر کلام ادامه داد: برج میلاد با وجودی که یک مرکز دولتی به حساب می آید هیچ نظارتی بر رویش نیست و هر 6 ماه یک بار قیمت اجاره سالن را زیاد می کند. مسولان این سالن متاسفانه نه به فکر مردم هستند و نه به فکر هنرمند بلکه فقط به فکر خودشان هستند و متاسفانه تر اینکه هیچ نظارتی بر روی این مساله نیست.

جواهر کلام همچنین گفت: پیشنهاد من به دکتر پیروز ارجمند این است که نامه ای به وزیر ارشاد صادر شود و بعد از آن طریق، با وزیر بازرگانی وارد مذاکره شوند چون این مکان زیر نظر وزارت بازرگانی است. اگر دولت تدبیر و امید بر راس امور است باید بر روی این امور فرهنگی نظارت شود. نه اینکه قیمت سالنی مثل برج میلاد 50 میلیون باشد و کسی نتواند در ان کنسرت برگزار کند.

این خواننده که مدتهاست آلبومی را روانه بازار نکرده است در این باره اظهار داشت: ترجیح می دهم کارهایم را به صورت تک قطعه به دست مردم برسانم چون قانون کپی رایت در خصوص آثار موسیقی رعایت نمی شود و تمامی آلبوم ها بلافاصله پس از انتشار سر  از سایتهای اینترنتی در می آورند. مردم نیز آنها را به صورت رایگان دریافت می کنند و به این ترتیب هیچ توجیه اقتصادی برای خواننده و دیگر عوامل نخواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه شرکتهای فرهنگی –هنری نیز رو به ورشکستگی هستند، گفت:به مرور دیگر شرکتی باقی نخواهد ماند و ما هم به این دلیل که شغلمان این است و یک خواننده به عشق اینکه کارهایش به گوش شنونده اش برسد، کار می کند، دوام آورده ایم.

وی درپایان گفت: متاسفانه نسبت به سالهای گذشته شرایط خیلی متفاوت شده است.  در گذشته یک خواننده آلبومش را طی یکی دوسال تلاش ،تولید می کرد و با یک شرکت وارد مذاکره و نهایتا معامله می شد و کارش پخش می شد  ولی الان دقیقا برعکس شده است.دیگر شرکتی وجود ندارد که کارهای تولید شده را عرضه کند.همه چیز در این عرصه آشفته است و نمی توان هیچ حسابی برای آلبوم باز کرد. امیدوارم شرایط رو به بهبود برود تا بتوانیم در این عرصه دوام بیاوریم.

منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q