۱۴۰۳ چهارم ارديبهشت - 02:07 ق.ظ

آلبوم «بازگشت به آتش» گام دوم از پروژه «لمس» منتشر می شود

آلبوم «بازگشت به آتش» گام دوم از پروژه «لمس» منتشر می شود

نوای فارس- اثر جديد مصباح قمصری با عنوان «بازگشت به آتش» به زودی روانه بازار موسيقی شده و در دسترس مخاطبان قرار خواهد گرفت.

آلبوم «بازگشت به آتش» كه قرار است تا چند هفته ديگر منتشر و توزيع شود، گام دوم از پروژه لمس است كه چندي پيش به انتشار رسيده و كيفيت اين اثر، فضاهاي ابداعي منحصر به فرد و اجراي كليه بخش هاي مجموعه اعم از نوازندگي، آهنگسازي و نظارت هاي ديگر، توسط اين هنرمند جوان و توانا، بازتابي مثبت در بين مخاطبان و علاقمندان موسيقي به همراه داشت.

آلبوم «لمس» را بی تردید می توان یکی از متفاوت ترین آثار منتشر شده در چند سال اخیر دانست، این مجموعه که مولف از آن به نام «پروژه» یاد می کند، در بسیاری از ویژگی ها اولین در ایران است. اولین موسیقی ملانکولیک، اولین آلبومی که برای شنیده شدن در سیستم های فوق پیشرفته به نام HI-FI ضبط و میکس شده است، اولین آلبوم موسیقی سریالی و همچنین اولین آلبومیست که تمام کارهای آن، از آهنگسازی و تنظیم و نوازندگی تا ضبط و میکس و مسترینگ توسط یک نفر انجام شده است.

پروژه  لمس به گفته  مصباح قمصری به یک آلبوم محدود نمی شود و بخش دوم این پروژه، همانطور که وی قول داده بود، پاییز امسال، به نام «بازگشت به آتش» روانه ی بازار می شود.

قمصری در یادداشتی درباره  هدف و تفکرش در این مجموعه، نوشته است: «نماد ها و سمبل های گرافیکی و صوتی به طور نا خود آگاه بر تفکر و متعاقبا بر زندگی ما تاثیر مستقیم می گذارند، گرچه ممکن است ضمیر خود آگاهمان متوجه آنها نباشد. به بیان دیگر سمبل ها زبان ذهن هستند. به نظر می رسد از تمدن های کهن تا به امروز دانش شناخت و تاثیر ناخودآگاه بر ذهن مردم همواره از سوی حکام و رهبران مورد استفاده بوده. بعضی مخرب و استثمار گرایانه و بعضی سازنده و مثبت. گویی بهترین راه هدایت مردم، هدایت تفکر آنهاست. هدایتی که برای آن هیچ مخالفت و مقاومتی وجود نخواهد داشت که هنر برترین ابزار آن است. این در حالیست که توده ی مردم با جنگ های فرمال و نمایشی سر گرم می شوند.

 

حدود یک دهه  پیش نقطه  آغاز پژوهش من در مقوله ی تاثیر هنر بر ذهن بود. در باره  چگونگی لمس احساسات انسانی، توانایی خاموش کردن موقت قدرت تفکر و نهایتا ایجاد خلسه ی مصنوعی در مخاطب. در برخورد با موضوع سمبل های صوتی منبع مطالعاتی درخور توجهی نیافتم. گویی دانشی سری بود. این خلاء مرا بر آن داشت تا به تحلیل موسیقایی آثاری بپردازم که همواره می شنیدم.

 

یافتن حقیقت نیازی به سفر دور دنیا ندارد، حقیقت روی همین صندلی ای که بر آن نشسته اید پنهان است.

پروژه ی لمس به اشتراک گذاشتن این تجربیات با شماست.»

 

«بازگشت به آتش» به زودی در بازار موسیقی کشور منتشر می شود.

 

 

 

 

 

منبع : روابط عمومی
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q