۱۴۰۳ چهارم ارديبهشت - 02:47 ق.ظ

در گفت و گو با نوای فارس عنوان شد:رشید وطن دوست در تدارک دو آلبوم ایتالیایی و آذری

رشید وطن دوست در تدارک دو آلبوم ایتالیایی و آذری

نوای فارس-لی لا رضایی: خواننده اپراخوان کشورمان دو آلبوم جدید و مستقل از هم در دست انتشار دارد.

رشید وطن دوست؛ خواننده اپراخوان کشورمان در گفت و گو با نوای فارس از انتشار دوآلبوم با صدای خود خبر داد و در این باره گفت: اخیرادو آلبوم خوانده ام که یکی از آنها به زبان آذربایجانی و دیگری آلبومی کلاسیک که هر دو در همراهی با پیانو تولید و اجرا شده اند.

وی که قرار است هر دو آلبوم که در مراحل نهایی قرار دارد را بعد از ایام محرم و صفر روانه بازار موسیقی کند افزود: نام یکی از این آلبوم ها که به زبان آذری اجرا کرده ام،  «آیریلیق» است که شامل ۱۲ قطعه آذری است و بیشتر قطعات آن با پیانو اجرا شده است. در این آلبوم از قطعات معروف آذری استفاده شده است.

وی با تاکید بر اینکه  تمامی اشعار این آلبوم به زبان آذری است، گفت: ملودی های این آلبوم‌ ملودی‌های باکویی اند که از میان آهنگ‌های آهنگسازان باکو انتخاب واجرا شده‌اند. همچنین این قطعات به صورت کاور بازسازی و بازخوانی شده اند. در این آلبوم قطعات معروفی همچون آیریلیق، ساری گلین و ... را اجرا کرده ام. همچنین چنگیز صادق‌اف (پیانیست باکویی) نوازندگی پیانو را بر عهده دارد .

این خواننده اپرا همچنین گفت:  در این آلبوم که از سوی شرکت ترنم نی منتشر می شود ،دو سه قطعه فارسی وجود دارد که شامل بهاردلکش از معینی کرمانشاهی و آهنگ‌سازی علی تجویدی و قطعه شوق بهار است.

وی درباره آلبوم دیگر خود گفت: نام احتمالی این آلبوم «گرانادا» است و شامل ۱۸ قطعه است که به سبک و سیاق کلاسیک با همراهی پیانو و آواز اجرا شده است. تمامی نت ای این آلبوم از معلم ایتالیایی آواز من است و اشعار آن نیز به زبان ایتالیایی است که قطعاتی  از بزرگان جهان در آن به اجرا در آمده است.

رشید وطن دوست افزود: در حال حاضر چون هر دو آلبوم به زبانهایی غیر از فارسی هستند روی ترجمه اشعار کار می کنیم. قرار است این اشعار را به صورت ترجمه تقدیم ارشاد کنیم تا به ترجمه آنها مجوز بدهند. قرار است این آلبومها تا عید 94 منتشر و در دسترس علاقه مندان به اپرا قرار بگیرند.

 

منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q