۱۴۰۳ پنجم ارديبهشت - 07:31 ق.ظ

از سوی وزیر ارشاد دربرنامه «شناسنامه»مطرح شد:اجازه تک‌خوانی به خانم‌ها در جمع آقایان مطلقا داده نشده است

اجازه تک‌خوانی به خانم‌ها در جمع آقایان مطلقا داده نشده است

نوای فارس-وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در برنامه «شناسنامه» درباره مسایل فرهنگی کشور و از جمله موسیقی سخن گفت.

به گزارش نوای فارس علی جنتی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در برنامه «شناسنامه» درباره مسایل فرهنگی کشور و از جمله موسیقی سخن گفت.

اودراین برنامه درباره تکخوانی بانوان و ابهامات پیش رو و باتوجه به صحبتهای مجری که از وی پرسیدچطور است که علی آقای جنتی می‌گویند تک‌خوانی زنان اگر مفسده‌ای نداشته باشد ایراد ندارد، با توجه به این‌که این تجربیاتی که شما دارید هرکسی ندارد. بالاخره شما از زبان امام شنیدید، حتی می‌گویید شاید امام خودشان هم نظراتی داشته‌اند، اما برای این‌که صدای علما درنیاید گفته‌اند این کارها نشود. چطور شما در سال 92 این حرف را می‌زنید.»در این باره سخن گفت و اظهار داشت: این‌جا هم که من مستقیما انگیزه‌ای برای بیان این مطلب نداشتم. بعد هم دیگر به دلیل برخی از همین ملاحظات اصلا تا به حال اجازه تک‌خوانی به خانم‌ها در جمع آقایان مطلقا داده نشده است. به هیچ وجه در این یک سال و اندی علی‌رغم شایعاتی که انجام شده اجازه داده نشده است. دو مورد گروه‌های خانم‌ها بوده است که در بین آن‌ها نیز خواننده زن بوده است. فقط این دو مورد برای خانم‌ها اجرا شده است و اصلا برای غیرخانم‌ها اجرا نشده است.

وزیر ارشاد همچنین درباره زمان عضویتش در شورای سرپرستی صدا و سیما و موسیقی گفت: موسیقی از جمله اموری بود که در ابتدای انقلاب بسیار مطرح بود. امام (ره) حدود این مسئله را مطرح نکردند اما اذعان داشتند که به گونه‌ای عمل نشود که سر و صدای علمای بلاد برخیزد.

 

منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q