۱۴۰۳ چهارم ارديبهشت - 02:40 ق.ظ

بعداز یک دهه انتظار؛آلبوم تار حسین علیزاده منتشر می شود

آلبوم تار حسین علیزاده منتشر می شود

نوای فارس-حسین علیزاده بعد از یک دهه آلبومِ تار منتشر می کند. این اثربداهه نوازی تار او با همراهی تنبک پژمان حدادی است که در آلبومی با نامِ «تربت» توسط موسسه فرهنگی و هنری نقطه تعریف به انتشار درخواهد آمد.

آلبومِ «تربت» بر اساسِ اجرای مشهد و تربت حیدریه است که بر اساسِ حال و هوای ویژه ای که در اجرای آن وجود داشت، علیزاده تصمیم به انتشارِ آن گرفته است. این آهنگساز و نوازنده، همواره اعتقادِ بسیاری به اجراهای زنده و به خصوص اجرا در شهرستان ها دارد و حسِ موجود در این اجراها را بسیار خاص توصیف می کند.

«تربت» در مايه هاي سه گاه و راست پنجگاه است و می توان آن را نخستین آلبومی دانست که حسین علیزاده بعد از یک دهه در آن تارنوازی می کند. او این روزها تورِ کنسرت های خود را در شهرهای مختلف اروپایی به اجرا در می آورد. برنامه های او از «وپرتال» آلمان آغاز شده و در شهر «فرانکفورت» به پایان می‌رسد. «بهنام سامانی» نوازنده سازهای کوبه‌ای و «صبا علیزاده» نوازنده کمانچه، حسین علیزاده را در این اجرا‌ها همراهی خواهند کرد. به غیر از شهرهای وپرتال و فرانکفورت، او در شهرهای مونیخ، فرایبورگ، مادرید ، کلن ، برلین  و بامبرگ نیز به اجرای برنامه خواهد پرداخت. این تورِ کنسرت ها، نیز بر پایه بداهه نوازی خواهد بود و این در حالی است که حسین علیزاده، پس از بازگشت به ایران، ششم آذر در اقامتگاه سفیر فرانسه، نشان شوالیه هنر و ادبیات را از برونو فوشه، سفیر کبیر این کشور در ایران دریافت خواهد کرد.

 

به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q