۱۴۰۳ چهارم ارديبهشت - 01:09 ق.ظ

امین الله رشیدی در گفت و گو با نوای فارس:با گذشت8 سال هنوز مجوز کتابم صادر نشده است

با گذشت8 سال هنوز مجوز کتابم صادر نشده است

نوای فارس-لی لا رضایی: خواننده پیشکسوت کشورمان گفت: باگذشت 8 سال از درخواست مجوز برای چاپ و نشر کتابم هنوز موفق به دریافت آن از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نشده ام.

امین الله رشیدی ؛خواننده ایرانی خوان کشورمان در گفت و گو با نوای فارس ضمن ابراز نگرانی از عدم انتشار کتاب خود و سرنوشت نامعلومی که دارد، گفت: کتابهایم باوجود 8سال نامه نگاری و پیگیری در دولت احمدی نژاد و پس از آن در دولت تدبیر و امید هنوز موفق به انتشار نشده اند. طی این سالها نامه نگاری های بسیاری داشته ام و مجوز را پیگیری کرده ام اما همچنان این کتاب سرنوشت نامعلومی دارد.

این خواننده با تاکید بر اینکه این کتاب شامل وقایع صد سال اخیر است گفت: کلیه  مسایل مرتبط با تاریخ سیاسی، اجتماعی و هنری کشور در این کتاب نگارش شده است. می‌شود. همچنین خاطرات شخصی من و خاطره‌هایی از شهرم کاشان در آن نوشته شده است.من دوکتاب در دوره خاتمی منتشر کردم بدون اینکه حتی یک حرف از آن کم شود وقتی این موضوع را در دولت احمدی نژاد مطرح کردم خیلی رک و راست گفتند اگر ما بودیم مجوز انتشار به آن کتابها را نیز صادر نمی کردیم.

وی افزود: 8ماه پیش وزیر ارشاد از هنرمندان دعوت کرد تا درمیهمانی شرکت کنند و آنجا صحبتهایی درباره مجوزهای صادر شده شد.  نویسنده جوانی به نام رضا علیخانی پشت تریبون رفت و گفت اجنه پشت درهای ارشاد لانه کرده اند و درجای جای زوایای وزارت ارشاد کمین کرده اند و اجازه انتشار به آثارهنری را نمی دهند.

رشیدی ادامه داد: من دوسه سال بی خیال این کتاب شدم تا دولت تدبیر و امید سرکار بیاید. آقای روحانی وجنتی وعده هایی دادند که درماههای اول نسبت به آنها خوشبین بودیم. طی همان ماهها من نیز کارهای خود را خدمت وزیر ارشاد فرستادم و ایشان دستور مستقیم به صدور مجوز آنها دادند. وقتی به ارشاد مراجعه کردم حتی پرینت کارهایم گم شده بود و مجبور شدم از 700 صفحه مجددا پرینت تهیه کنم. اما با وجود چندماه رفت و آمد هنوز موفق به دریافت مجوز نشده ام.

وی با تاکید براین که این کتاب «ایران در رهگذر زمان»نام دارد، افزود: این کتاب در ابتدا سال 84 از سوی نشر عطایی که پیش‌تر کتاب‌ دیگری از من را منتشر کرده بود، برای کسب مجوز ارائه شد. سه سال از مجوزش خبری نشد، بعد ما پیگیری کردیم و جلسه‌ای گذاشتند و گفتند کتاب مسائلی دارد که قابل چاپ نیست. من به آن‌ها گفتم این کتاب در واقع ادامه کتاب اول من است که منتشر شده است، آن‌ها گفتند اگر ما بودیم، آن کتاب هم مجوز نمی‌گرفت.

وی همچنین گفت: من کتابم را به نشر مؤسسه اطلاعات دادم و آن‌ها  استقبال کردندوحتی آقای رفیع به من گفتند این کتاب بدون حتی حذف یک حرف منتشر می شود. اما این اتفاق هرگز نیفتاد و همچنان من درگیر مجوز هستم. اگر من 8 سال پیش که نگارش کتابم به پایان رسیده بود موفق شده بودم آن را منتشر کنم، انگیزه بیشتری برای انتشار آثار دیگری داشتم و تاکنون آثار دیگری از من منتشر شده بود. این کتاب اصلا مشکل خاصی نداشت. موسسه اطلاعات که در اینگونه موارد سخت گیریهای خاص خود را دارد، خواست آن را منتشر کند. اما آن‌ها احترام من ریش سفید را نداشتند که هیچ، احترام موسسه اطلاعات را هم نداشتند و به آن هم مجوز انتشار کتاب من را ندادند.

امین‌الله رشیدی زاده سال 1304 در کاشان، علاوه بر انتشار آلبوم‌های موسیقی، تا کنون کتاب‌های «عطر گیسو» (خاطره‌ها و نغمه‌ها) و از «کاشان تا کاناری» (جزایر قناری) (با مقدمه محمدابراهیم باستانی پاریزی) را منتشر کرده است.

 

منبع : اختصاصی نوای فارس
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q