۱۴۰۳ پنجم ارديبهشت - 06:41 ق.ظ

در «سوگ چامه‌ها»؛مقتل خواني بهزاد فرهاني و فرزاد حسني

مقتل خواني بهزاد فرهاني و فرزاد حسني

نوای فارس-اجتماع آييني اصحاب فرهنگ و هنر با عنوان «سوگ چامه‌ها» با مقتل‌خواني  بهزاد فراهاني، فرزاد حسني، بهاره رهنما و با مرثيه خواني حسام‌الدين سراج و رسول نجفيان در برج ميلاد ادامه مي‌يابد.

به گزارش نوای فارس، برنامه‌هاي «سوگ چامه‌ها» كه از پنجشنبه‌ هفته‌ گذشته- 22 آبان‌ماه- كار خود را آغاز كرده در روزهاي آتي علاوه بر مقتل خواني و مرثيه خواني هنرمندان سرشناس، با اجراي نمايش‌هايي به کارگردانی سيما تير‌انداز، ايوب آقاخاني و آتيلا پسياني ميزبان عزاداران فرهيخته‌ حسيني خواهد بود.

بنا بر اعلام اين خبر، امشب- 25 آبان‌ماه- بهاره رهنما، مقتل خواني خيمه‌ي بزرگ را بر عهده خواهد داشت و حسام‌الدين سراج نيز همراه با ساز رسول نجفيان، مرثيه خواني خواهد كرد. فردا و پس فردا شب- 26 و 27 آبان‌ماه- نيز بهزاد فراهاني و فرزاد حسني مقتل خواني این مراسم را بر عهده خواهند داشت.

ضمن اين‌كه از امشب تا 29 آبان‌ماه نمايش "شيپور"(ساعت 18:30) به كارگرداني ايوب آقاخاني و با حضور برزو ارجمند و همچنين نمايش "آب و آيينه"(ساعت 20) به كارگرداني سيما تيرانداز در «خیمه‌ عاشقي» پذيراي علاقه‌مندان خواهد بود.

آتيلا پسياني؛ هنرمند برجسته‌ی تئاتر و سینما؛ نیز در روز‌هاي 30 آبان و اول آذرماه نمايش "زخمه بر رمل" را اجرا خواهد كرد.

همچنين در خيمه‌ »مرثيه‌هاي عاشورايي» با سرپرستي ناصر فيض، شاعران نامدار، مرثيه‌هاي عاشورايي با همراه با ساز رسول نجفيان می‌خوانند.

پرفورمنس عاشورايي «پيكر» به كارگرداني ياسر خاسب و نمايش محيطي «راز كهن» به كارگرداني علي براتي، تا اول آذر ماه، هر شب در کنار خیمه‌ی «زیارت» اجرا مي‌شود.

اين خبر حاكي است، در بخش جنبي برنامه‌ي «سوگ چامه‌ها» نمايش «خواهرانه به وقت خيزران» به كارگرداني حسين پارسايي در ساعت‌هاي 18 و 20 در سالن همايش‌هاي برج ميلاد به صحنه مي‌رود. فقيه سلطاني، رويا بختياري و تبسم هاشمي بازيگران اين نمايش هستند.

خاطر نشان مي‌شود "سوگ چامه‌‌ها" عنوان اجتماع آييني اصحاب فرهنگ و هنر است كه با هدايت و كارگرداني حسين پارسايي در 10 خيمه‌ي برپا شده در برج ميلاد برگزار مي‌شود.

نقالي، پرده‌خواني، چاووش‌خواني، شروه‌خواني و همچنين اجراي مراسم‌هايي چون فانوس‌گرداني، تشت‌گذاري و گهواره گرداني از جمله برنامه‌هايي ديگر خيمه‌هاي "سوگ ‌چامه‌ها" است.

گفتني است برنامه‌هاي «سوگ چامه‌ها» تا اول آذر ماه هر شب از ساعت 18 تا 22 ميزبان عزاداران فرهيخته‌ي حسيني در برج میلاد خواهد بود. ورود براي عموم آزاد است.

 

 

 

منبع : روابط عمومی
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q