۱۴۰۳ پنجم ارديبهشت - 05:55 ق.ظ

سخنگوی وزارت ارشاد در نشست خبری خود:حضور یانی در ایران منع قانونی ندارد/به امیر تتلو مجوز می دهیم

حضور یانی در ایران منع قانونی ندارد/به امیر تتلو مجوز می دهیم

نوای فارس- سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاددر نشست مطبوعاتی خود در جمع خبرنگاران به برخی از پرسش های حوزه موسیقی پاسخ داد. وی گفت: حضور یانی برای برگزاری کنسرت در ایران منع قانونی ندارد. همچنین به آلبوم هنرمندانی چون  امیر تتلو اگر  محتوایی مطابق با قانون جمهوری اسلامی داشته باشد، مجوز می دهیم.

سخنگوی وزارت ارشاد در پاسخ به این پرسش که تک نوازی و خوانندگی خانم ها در کنسرت های عمومی ممنوعیت دارد یا خیر، گفت: تک خوانی خانم ها فقط در جمع خانم ها مجاز است یا به صورت گروهی در جمع های عمومی اشکالی ندارد و وزارت فرهنگ و ارشاد تنها برای این کنسرت ها مجوز صادر می کند.

وی در ادامه افزود: وزارت ارشاد از کنسرت هایی که برای آن مجوز صادر کرده است  حمایت می کند و گروه های فشار و تندرو باید حداقل ها را رعایت کنند.

نوش آبادی درباره حضور بانوان در کنسرت ها و گروه های فشار گفت: گاهی حضور بانوان مشکلی ندارد اما نوع حضور مشکل ساز می شود. هنرمندان نباید باعث بهانه برای عده ای باشند.

وی همچنین درباره صدور مجوز برای آلبوم های امیر مقصودلو (امیر تتلو) و دیگران خوانندگانی که به این سبک فعالیت می کنند، گفت: مجوزی که ما به محصولات فرهنگی می دهیم با نگاه به اثر است، نه صاحب اثر. اگر محتوای آن منطبق با قانون باشد مجوز می گیرد و حتی اگر صاحب اثر سابقه خوبی هم نداشته باشد اما آثار مناسب باشند طبیعتاً ارشاد به آن مجوز خواهد داد. ما داریم به سمت نگاه به اثر می رویم نه صاحب آن.

سخنگوی وزارت ارشاد همچنین درباره وضعیت  ارکستر سمفونیک و ملی گفت: رئیس جمهوری ایران در جشنواره فجر به این موضوع اشاره کرد و تأکید داشت همچنین در وزارت ارشاد به شدت پیگیراین کار هستیم. امیدواریم موانع ارکست سمفونیک ملی ایران برطرف شود و با احتساب اعلام آمادگی از طرف هنرمندان برجسته قطعاً این ارکست سمفونیک اجرا خواهد شد اما ممکن است با تأخیر اجرا شود.

 

وی همچنین درباره حضور یانی (موسیقیدان معروف یونانی) در تهران گفت: اگر بخش غیر دولتی از هنرمندان و نویسندگان دعوت کند و ضوابط قانونی را نیز رعایت کرده باشند بلامانع است و وزارت ارشاد در این موضوع ذیربط نیست اما اگر این دعوت از طرف بخش دولتی باشد قطعاً وزارت ارشاد در جریان آن خواهد بود. وزارت ارشاد تا کنون از یانی دعوتی به عمل نیاورده است.

 

منبع: ایسکانیوز

 

 

 

منبع : روابط عمومی
به اشتراک بگذارید :
برچسب ها


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q