۱۴۰۳ نهم خرداد - 02:42 ق.ظ

دنگ شو دلیل قطع همکاری خواننده های قبلی خود را اعلام کرد / دنگ شو سه آلبوم آماده انتشار دارد

دنگ شو دلیل قطع همکاری خواننده های قبلی خود را اعلام کرد / دنگ شو سه آلبوم آماده انتشار دارد
نوای فارس - مهدی خان محمدی:ظهر امروز نشست خبری گروه موسیقی دنگ شو باحضور "سیدعلی میرمحمدی" مدیر برنامه، "میلاد باقری" خواننده، "صبا صمیمی" نوازنده سازهای کوبه ای، "خشایار روانگر" درام، "طاها پارسا" آهنگساز و ترانه سرا و "رضا شایان" تنظیم کننده و نوازنده پیانو در تالار وحدت برگزار شد.

سیدعلی میرمحمدی - مدیر برنامه گروه دنگ شو

خوشحال هستیم که فصل دوم فعالیت های گروه دنگ شو را آغاز و برگزار می کنیم.
فضای جدید دنگ شو به این سمت می رود که اگر ما حال خوبی در اجراهای تجربی داشتیم آن را دوباره حفظ کنیم. مخاطب دنگ شو یک سایقه ای دارد که همه جا با ما همراه است ما از پتانسیل هایمان در حد توان استفاده می کنیم.

طاها پارسا - آهنگساز و ترانه سرا

"ای درد ای بار" قطعه کسی نیست و این قطعه به گروه دنگ شو تعلق دارد. ملودی و ترانه این اثر را من سروده ام. جا دارد اینجا اعلام کنم که تمامی قطعاتی که پیش از این با خواننده های قبلی اجرا کرده ام را دوست دارم با صدای میلاد باقری دوباره اجرا کنم و خوشحالم که گروه دنگ شو به اولین خواننده خود از همه جهات مثبت و پرانرژی رسیده است و الان خیالمان راحت است. این برای اولین بار است که ما در تمرین فضایی کودکانه را تجربه می کنیم و خوشحال هستیم البته که در یک دوره ای با امید نعمتی نیز این تجربه را داشتیم اما از آن زمان به بعد فضای کاری ما بیشتر آرتیستی بوده است.
در حال حاضر موسیقی ایران خواننده سالاری را تجربه می کند. البته که خواننده به ترانه هویت می دهد ولی ترانه برای ترانه سرا و آهنگ برای آهنگساز است و برای من مهم است که به این قضیه توجه شود.
متاسفانه ممنوع الکاری سد بزرگی برای پیشرفت ما بوده است. تیتراژ سریال پژمان برای دنگ شو است ولی چون ممنوع الکار بودیم علی زندوکیلی از آن تیتراژ معروف شد.
اما درباره مشکلاتی که با خواننده ها برای ما به وجود آمد باید بگویم که سپنتا مجتهدزاده پس از کنسرت اول گفت که تار و کمانچه برای اجرا بیاوریم و متاسفانه سپنتا مشکل ریتم داشت, با همین به توافق رسیده و این خواننده از گروه جدا شد. امیدوارم در حال حاضر در همکاری با آقای فردین خلعتبری به مشکل ریتم برنخورد و همکاری خوبی داشته باشد.
درباره امید نعمتی باید بگویم که این خواننده صدایش در اوج زشت می شد.
درباره علی زندوکیلی نیز همکاری ما در دوره ممنوع الکاریمان شکل گرفت و نمی توانستیم به زندوکیلی پول بدهیم به همین خاطر این رابطه کاری نیز کات شد.
درباره امین هدایتی نیز ما به علی اوجی گفتیم که با او قرارداد ببندد و دلیل اصلی رفتن امین هدایتی سهل انگاری های علی اوجی بود.
سعید آتانی نیز ما را با لباسی که در اجرای آنلاین پوشیده بود سورپرایز کرد.
دنگ شو با امید نعمتی همکاری خوبی داشت. درک هنری امید بسیار بالا است اما متاسفانه با امید ما از لحاظ تکنیکی به مشکل خوردیم. 3 آلبوم آماده ما و کنسرت های آینده براساس تکرار نکردن تجربی در گذشته است.

میلاد باقری - خواننده

من حدود یک سال است که در دنگ شو هستم که 6 ماه آن را ممنوع الکار بودم به همین خاطر موفق نشدیم سینگل ترک منتشر کنیم. سیستم تبلیغاتی در موسیقی ایران برای شنیده شدن بحث مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
متاسفانه در موسیقی ما بیشتر به فکر کمیت هستیم تا کیفیت، از وقتی که به دنگ شو پیوسته ام دچار کم لطفی های بسیاری از طرف برگزارکننده ها و مدیران شدیم.

صبا صمیمی - نوازنده سازهای کوبه ای 

علی زندوکیلی و علی آتانی پیش از دنگ شو نیز می خواندند ولی امید نعمتی را دنگ شو خواننده کرد ولی متاسفانه نه امید نعمتی و نه هیچ یک از خواننده های قبلی نمی گویند که در دنگ شو کار کرده اند.

رضا شایان - تنظیم کننده

ما هیچ وقت از خواننده های دنگ شو جدا نشدیم. سیستم خواننده در دنگ شو مثل بازیگر است و دنگ شو به خواننده القای نقش می کند. کارهای زندوکیلی با دنگ شو خیلی متفاوت تر از کارهای دیگرش است. اما میلاد باقری از لحاظ نقش پذیری آنقدر کیفیت دارد که حالا حالاها باهم کار کنیم.
یک نکته ای که ذهن من را مشغول کرده است که چرا هر خواننده ای که از دنگ شو جدا می شود خود را در رقابت با دنگ شو می بیند. ما در حال حاضر نزدیک به سه آلبوم در سه فضای مختلف آماده داریم که حدود 80 درصد مراحل تولید آن انجام شده و مثل همیشه ما صرفا در حال تجربه احساساتمان هستیم و اولین آلبوممان را بعد از محرم و صفر منتشر کرده و پیش از عید دومین آلبوم را منتشر خواهیم کرد.
دنگ شو 10 سال پیش سیستم تجربی را شروع کرد که هدف استفاده از نوا و صداسازی ایرانی بود اما حال این قضیه خیلی زیاد شده و اخیرا یکسری از کارها واقعا بی کیفیت است. در حال حاضر ما از صداسازی ایرانی خیلی کم استفاده می کنیم و الان سراغ ژانرهای دیگر رفته ایم و قصد داریم تجربیات دیگری کسب کنیم.

عکس های امیرخامنه از این نشست را در ادامه ببینید:
به اشتراک بگذارید :


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q