۱۴۰۳ سوم ارديبهشت - 01:22 ق.ظ

کنسرت گروه «دال» در تالار وحدت برگزار شد«دال» در اواخر شهریور از اردیبهشت گذر کرد

«دال» در اواخر شهریور از اردیبهشت گذر کرد
نوای فارس - مهرنوش قضاوتی: در روز 27 شهریور ماه، گروه «دال» به میزبانی تالار وحدت با مخاطبان خود دیدار کرد. این اجرا اولین اجرای مستقل و بزرگ گروه دال در پایتخت محسوب می شد. گروه دال با اجرای قطعاتی از آلبوم «گذر اردیبهشت» که جزو آلبوم های پر فروش موسیقی تلفیقی در نیم سال گذشته بوده است، روی صحنه رفت.

گروه دال فعالیت خود را از اوایل سال 93 آغاز نموده است. با قطعه «آوازم را می رقصی» سبک خود را به مخاطبانش معرفی کرد و با انتشار دو قطعه «لحظه ها را انتظارم» و «گذر اردیبهشت» توانست جایگاهش را پیدا کند. پس از چند ماه اولین آلبوم خود را با نام «گذر اردیبهشت» روانه بازار موسیقی کشور کرد. این گروه تیتراژ «طعم شیرین خیال» را نیز اجرا نموده است.

با پخش کلیپی همزمان با نواختن پیانو اجرا آغاز شد و قطعه «هفت شهر» به عنوان اولین قطعه شنیده شد. «هفت شهر» با تشویق جمعیت به پایان رسید. بی فاصله «طعم شیرین خیال» در وحدت طنین انداخت. این قطعه با همراهی زمزمه وار حاضران همراه بود. در این قطعه صحنه با نور چراغ های روشن آویزان شده، دیده شد و دوچرخه ای که در حاشیه صحنه به چشم می خورد به زیبایی دکور ساده اضافه کرده بود. پس از «طعم شرین خیال» دوباره صحنه تاریک شد. «آن» با همراه شدن نوای ساز های دیگر ارکستر اجرا شد. پس از این قطعه خواننده گروه گفت: خیلی خوشحالیم که این شانس را داشتیم امشب در کنار شما باشیم. امیدوارم شب خوبی داشته باشیم. به طور قطع حمایت شما ما را روی صحنه نگه می دارد.

با شنیده شدن صدای ویولن سل دست زدن ها با فریادی کوتاه همراه شد. قطعه «بوم» بود که پر احساس توانست حال و هوایش را در فضا حاکم کند. پخش کلیپی با المان های قدیمی که در آن دوچرخه ای  در کوچه ها حرکت می کرد به تاثیرگذاری این قطعه کمک کرد. امین هدایتی، خواننده گروه، در انتهای «بوم» به جلو سن آمد و جمعیت را به تشویق هایی مرتب دعوت کرد. حاضران هم با تشویق های شان رضایت و لذت شان را نشان دادند.
تصاویر انسانی که قدم می زد در فاصله بین دو قطعه  سالن را به سکوت دعوت کرد. سپس گنجشکک اشی مشی با تصاویر پیوند خورد. در میانه قطعه صدای همخوانی نوازنده پیانو اضافه شد. در انتها با بالا رفتن پرده نمایش، هنرمندی که سایه اش در طول اجرا دیده می شد در میان تشویق جمعیت تعظیمی کرد.

در شروع قطعاتی که در آن سازهای کوبه ای نقش داشتند، حاضران ریتم را با دست های شان دنبال می کردند. این نشان از علاقه ی طرفداران دال به قطعات مختلف این گروه داشت.

کیان پور تراب به عنوان خواننده مهمان در قطعه «آوازم را می رقصیدی» صدایش با ارکستر شنیده شد. در پایان جمعیت با تشویق از حضور او تشکر کردند.

«هفت شهر» قطعه ای بود که گروه اجرایش را با آن شروع کرده بود و با همان قطعه از طرفدارنش خداحافظی کرد. اما جمعیت با گفتن دوباره دوباره  قطعه دیگری را از گروه تقاضا کرد. کیان پور تراب روی صحنه حاضر شد و «آوازم را رقصیدی» حسن ختامی پر شور برای برنامه شد.

همراهی و تشویق مخاطبان برنامه نشان از محبوبیت این گروه و آتیه خوب آن داشت.

«شعری که زندگیست»، «شکوفه های زیتون»، «لحظه ها را انتظارم» قطعات دیگری بودند که از «گذر اردیبهشت» در لیست اجرا قرار داشتند.

از نکات قابل تحسین اجرا تصاویر متناسبی بود که در حین پخش هر قطعه بر پرده نقش می بست. رضا موسوی کارگردانی و طراحی آن را برعهده داشت.

امین هدایتی (خواننده)، شایان شکرآبی (پیانو، آهنگساز، همخوان)، غزل مهدوی (شاعر و ترانه سرا)، میلاد سعدی و یزدان بهمنی (ساز های کوبه ای)، آرش آذر (بالابان)، امیرحسین کیان پور (کنا، لاکوتا)، ماکان خوی نژاد (ویولن سل)، فرشاد رضایی ( گیتار باس) اعضای اولین اجرای گروه دال در تالار وحدت بودند که پس از معرفی خواننده یک به یک رو صحنه آمدند.

علیرضا قربانی، همایون نصیری از مهمانان این کنسرت بودند.

از حواشی این اجرا می توان به بی نظمی که به پس از شروع برنامه کشیده شده بود، اشاره کرد. هنوز تعدادی از حاضران که در پیدا کردن جایگاه خود در بالکن ها راهنمایی نشده بودند، در تاریکی به دنبال صندلی های خود می گشتند. با وجود اجرای خوب می توان این را یک ضعف دانست زیرا این بی نظمی ها از لذت هنردوستان در حین اجرا می کاهد. همراه نشدن هنردوستان با موسیقی می تواند ضربه ای به کیفیت خوب اجرا باشد و حتی اجرایی بی نظیر نمی تواند این را جبران کند.

عکس های پدرام نظری از این کنسرت را در ادامه ببینید:منبع : اختصاصی نوای فارس
برای دیدن سایز اصلی روی عکس ها کلیک کنید
به اشتراک بگذارید :


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q