۱۴۰۳ پنجم ارديبهشت - 07:24 ق.ظ

به دنبال تعاملات فرهنگی بنیاد رودکی و ایتالیا ؛ارکستر مجلسی اسکالا در تالار وحدت می نوازد

ارکستر مجلسی  اسکالا در تالار وحدت می نوازد
نوای فارس: کنسرت کامریستی دلا اسکالا ( ایتالیا ) سی و یکم شهریور ماه ساعت 30/21 در تالار وحدت بروی صحنه می رود .
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی ، کنسرت کامریستی دلا اسکالا توسط بنیاد فرهنگی هنری رودکی با مشارکت اپرا هال دلا اسکالا ایتالیا به دنبال تعاملات فرهنگی هر چه بیشتر با کشور ایتالیا در تالار وحدت  برگزار می شود.
این اجرا با توجه به اینکه ایتالیا مهد اپرا و سازهای زهی می باشد و نبوغ بسیاری در موسیقی بی کلام در آن به بلوغ رسیده اند ، از طراوت و لحن آهنگین عالی، که ویژگی همیشگی کنسرت های دوره بلوغ این آهنگساز های ونیزی است جان می گیرد.
ارکستر مجلسی «کامریستی دلا اسکالا» در سال 1982 تاسیس شد و متشکل از موسیقیدانانی از ارکستر «تئاترو آلا اسکالا» است. این ارکستر در سال 2012 «جایزه ایسیمباردی» را از «استان میلان» دریافت کردند؛ این جایزه به نهادهایی اعطا می شود که با فعالیت بین المللی مهم خود به اعتبار شهر میلان در جهان می افزایند.
ارکستر اسکالا در سالنهای بزرگ و مطرح کشورهای مختلف از جمله ؛ کامریستی در سال های اخیر برای دو مجموعه کنسرت در تالار کارنگی در نیویورک، در «ام.آی.تی» در بوستون و واشنگتن برنامه اجرا داشته است . کامریستی همچنین در مقر یونسکو و تالار «ساله گاوو» در پاریس، سالن اپرای ورشو، تالار چایکوفسکی در مسکو، تالار تونهاله در زوریخ، جشنواره جزایر قناری، سالن کالیسوم در بوئنس آیرس برنامه اجرا کرده است و تور چین، اسپانیا، آلمان، فرانسه، سوئیس، سوئد، نروژ، دانمارک، لهستان، ایتوانی، صرب، و  ترکیه را برگزار کرده است.
در این کنسرت قطعاتی از نوابغ موسیقی ایتالیا ؛ آنتونینی ویوالدی ، کامیلو سیووری و آنتونینو بازینی اجرا خواهد شد و اعضای گروه اجرا ؛ سولیست ویلن:  فرانسیسکو ماریا مانارا ، ویلن: کلودیو موندینی و جیانلوکا اسکاندولا ،ویولا: جوزپه روسو روسی ،ویلن سل: نسیم سعد ،کنترباس: روبرتو پارتی خواهند بود .
علاقه مندان برای تهیه بلیت می توانند به سایت ایران کنسرت مراجعه کنند.
به اشتراک بگذارید :


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q