۱۴۰۳ سي و يکم فروردين - 12:05 ق.ظ

«گرند کنسرتو» جدیدترین آلبوم استاد «علیرضا مشایخی» منتشر شد

«گرند کنسرتو» جدیدترین آلبوم استاد «علیرضا مشایخی» منتشر شد
نوای فارس: «گرند کنسرتو» جدیدترین آلبوم استاد موسیقی کلاسیکال در ایران «علیرضا مشایخی» است.
این آلبوم شامل و کنسرتو می باشد که هر کدام سه موومان دارند. اما به جز سه موومانه بودن کنسرتوها هیچ بخش دیگری از این آثار در قالب موسیقی کلاسیک نمی گنجد. کنسرتو برای ویولنسل که قطعه اول این مجموعه است، واقعا کلمه گرند (عظیم) برازنده‌اش است و با ورودی پر عظمت توسط بادی برنجی‌ها آغاز شده و بلافاصله ارکستر کامل به خصوص زهی ها با بر هم زدن هارمونی و دوری جستن از تونیک عظمت ابتدایی را بر هم می زنند. این اتفاق دو بار تکرار می شود و سپس نوای حزن انگیز زهی ها آغاز می شود که گویی از شکست قهرمانی می نالند. ویولنسل با ادامه این نوای حزن انگیز وارد می شود و تا به انتها با همراهی ارکستر برای ما تصویر سازی می کند.
کنسرتو دوم این مجموعه برای ویولنسل، ارکستر زهی، ارکستر ریکوردر و کوبه ای است. ترکیبی مدرن تر از اثر اول. در این کنسرتو دیگر از عظمت اثر قبلی خبری نیست و فضا از همان ابتدا حالتی تراژیک دارد.
«مشایخی» در این کنسرتوها از ملودی به صورت کلاسیک آن استفاده نمی کند، اما در عین حال در تمام طول اثر پیوستگی را از دست نمی دهد. کنسرتو در تمام ابعاد مدال، تنال، اتمسفر و نویز در یک پیوستگی قرار دارد. این اتفاق از «سمفونی شماره ۹» او به بعد در آثارش به وضوح مشاهده می شود.
آلبوم «گرند کنسرتو» را می توانید از تمامی فروشگا‌ه‌های فرهنگی تهیه کنید، یا با مراجعه به سایت بیپ‌‌تونزwww.beeptunes.com به صورت قانونی دانلود نمایید.
به اشتراک بگذارید :


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q