۱۴۰۳ پنجم تير - 07:57 ق.ظ

طنين آواز همای در كاخ سعد آباد

طنين آواز همای در كاخ سعد آباد
نوای فارس - سمانه سادات امینی : اولين اجرا از سه شب اجراي پاييزي هماي و گروه مستان در كاخ سعد آباد در حالي برگزار شد كه خيابان هاي اطراف كاخ درگير ترافيك سنگين شبانه تهران بودند و مردم با مشكل جدي جاي پارك براي رسيدن به كنسرت روبرو شده بودند. اجرا تاخيري نيم ساعته داشت و با اين حال هنوز تمامي صندلي ها پر نشده بود و تا نيم ساعت پس از شروع اجرا، همچنان صندلي ها در حال پرشدن ازعلاقمندان موسيقي سنتي ايراني بود.

مراسم با سخنراني و خوش آمد گويي آقاي حيدري، مدير روابط عمومي كاخ سعد آباد آغاز شد. حيدري ضمن خوش آمد گويي به حضار ابراز خوشحالي اش را از برگزاري كنسرت هماي پس از هشت سال در فضاي باز كاخ سعد آباد، بيان كرد.

پس از سخنان حیدری و در ابتدای کنسرت، کلیپ «گمنام» با آواز همای و تصاویری از شهیدان برای حضار پخش شد و سپس گروه مستان به ترتيب وارد صحنه شدند و در نهایت هماي با ساز تخصصی خود، سه تار به روي صحنه آمد. مردم با علاقه و اشتياق بسياري از گروه استقبال كردند.

شروع کنسرت همراه با اجرا قطعه «هر چه هستی تویی» بود و همراهي و زمزمه مردم را در پي داشت.

پس از آن قطعه هاي «دیوانه چو دیوانه ببیند»، «به خدا از من دیوانه تو دیوانه تری»، « پیکرتراش»،  «فریاد»،  «با همه مست»، « بی کس»، «زیباتر از خورشید و ما« «سرزمین بیکران»، «عاقبت ای دل همه پا در گلیم» و «شیرین لب» نيز به ترتيب اجرا شدند.

اجراي قطعه هاي دلنشين «دیوانه چو دیوانه ببیند»، «عاقبت ای دل همه پا در گلیم»  و « شیرین لب» در طول شب، شور و هيجان موجود در فضا را به اوج ميرساند و مردم در هواي خنك پاييزي با گروه همراهي ميكردند.

از ديگر نكات قابل توجه، تكنوازي هاي اعضاي گروه و بويژه دف و ني بود كه با تشويق هاي مردم حاضر فضاي دلنشيني به باغ پاييزي كاخ مي داد.

هماي و گروهش قطعه «زیباتر از خورشید و ماه» را به استاد بزرگ آواز ايران سید فاضل جمشیدی تقديم كردند.

از بين قطعات پاياني شب اول، قطعه ای شاد و پرطرفدار با لهجه شمالي، مورد توجه و استقبال بسياري روبرو شد.

كنسرت در حالي به پايان رسيد كه مردم براي گرفتن عكس يادگاري و امضا آماده می شدند و پس از پایان به سمت محل استقرار گروه در ضلع شرقی کاخ حرکت کردند.

از زیبایی های این شب به یاد ماندنی حضور هنرمند خطاطی در کنار اعضای گروه بود که در طول کنسرت اشعاری را که خوانده می شد بر روی صفحه ای نقش می زد.

اين كنسرت با همت موسسه آواي هنر، در فضاي باز كاخ سعد آباد تهران در طی سه شب در تاریخ های هفتم تا نهم مهر ماه، در حال برگزاري است.

عکس های کیارش مسیبی از این کنسرت را در ادامه ببینید:
برای دیدن سایز اصلی روی عکس ها کلیک کنید
به اشتراک بگذارید :


عضویت : telegram.me/joinchat/AzEeHDus0u0ht5Y_Qi2E0Q